IC ACT SERIES, DUAL NEGATIVE EDGE TRIGGERED J-K FLIP-FLOP, COMPLEMENTARY OUTPUT, CQCC20, CERAMIC, LCC-20, FF/Latch
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 |
| 包装说明 | QCCN, LCC20,.35SQ |
| Reach Compliance Code | unknown |
| 系列 | ACT |
| JESD-30 代码 | S-CQCC-N20 |
| JESD-609代码 | e0 |
| 长度 | 8.89 mm |
| 负载电容(CL) | 50 pF |
| 逻辑集成电路类型 | J-K FLIP-FLOP |
| 最大频率@ Nom-Sup | 80000000 Hz |
| 最大I(ol) | 0.024 A |
| 位数 | 2 |
| 功能数量 | 2 |
| 端子数量 | 20 |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 输出极性 | COMPLEMENTARY |
| 封装主体材料 | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED |
| 封装代码 | QCCN |
| 封装等效代码 | LCC20,.35SQ |
| 封装形状 | SQUARE |
| 封装形式 | CHIP CARRIER |
| 峰值回流温度(摄氏度) | NOT SPECIFIED |
| 电源 | 5 V |
| 传播延迟(tpd) | 14 ns |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 筛选级别 | MIL-PRF-38535 Class S |
| 座面最大高度 | 1.905 mm |
| 最大供电电压 (Vsup) | 5.5 V |
| 最小供电电压 (Vsup) | 4.5 V |
| 标称供电电压 (Vsup) | 5 V |
| 表面贴装 | YES |
| 技术 | CMOS |
| 温度等级 | MILITARY |
| 端子面层 | Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped |
| 端子形式 | NO LEAD |
| 端子节距 | 1.27 mm |
| 端子位置 | QUAD |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED |
| 触发器类型 | NEGATIVE EDGE |
| 宽度 | 8.89 mm |
| 最小 fmax | 80 MHz |
| Base Number Matches | 1 |
| 5962-8995001S2A | 5962-8995001BEA | 5962-8995001MEA | 5962-8995001M2A | 5962-8995001SEA | GMM22DRSI-S288 | 5962-8995001SFA | 5962-8995001MFA | 5962-8995001BFA | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | IC ACT SERIES, DUAL NEGATIVE EDGE TRIGGERED J-K FLIP-FLOP, COMPLEMENTARY OUTPUT, CQCC20, CERAMIC, LCC-20, FF/Latch | IC ACT SERIES, DUAL NEGATIVE EDGE TRIGGERED J-K FLIP-FLOP, COMPLEMENTARY OUTPUT, CDIP16, CERDIP-16, FF/Latch | IC ACT SERIES, DUAL NEGATIVE EDGE TRIGGERED J-K FLIP-FLOP, COMPLEMENTARY OUTPUT, CDIP16, CERDIP-16, FF/Latch | IC ACT SERIES, DUAL NEGATIVE EDGE TRIGGERED J-K FLIP-FLOP, COMPLEMENTARY OUTPUT, CQCC20, CERAMIC, LCC-20, FF/Latch | IC ACT SERIES, DUAL NEGATIVE EDGE TRIGGERED J-K FLIP-FLOP, COMPLEMENTARY OUTPUT, CDIP16, CERDIP-16, FF/Latch | Card Edge Connector, 44 Contact(s), 2 Row(s), Right Angle, 0.156 inch Pitch, Surface Mount Terminal, #4-40 | IC ACT SERIES, DUAL NEGATIVE EDGE TRIGGERED J-K FLIP-FLOP, COMPLEMENTARY OUTPUT, CDFP16, CERPACK-16, FF/Latch | IC ACT SERIES, DUAL NEGATIVE EDGE TRIGGERED J-K FLIP-FLOP, COMPLEMENTARY OUTPUT, CDFP16, CERPACK-16, FF/Latch | IC ACT SERIES, DUAL NEGATIVE EDGE TRIGGERED J-K FLIP-FLOP, COMPLEMENTARY OUTPUT, CDFP16, CERPACK-16, FF/Latch |
| Reach Compliance Code | unknown | unknow | unknown | unknown | unknown | compliant | unknown | unknown | unknown |
| JESD-609代码 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e4 | e0 | e0 | e0 |
| 最高工作温度 | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 150 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -65 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| 端子节距 | 1.27 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 1.27 mm | 2.54 mm | 3.9624 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm |
| 包装说明 | QCCN, LCC20,.35SQ | DIP, DIP16,.3 | DIP, DIP16,.3 | QCCN, LCC20,.35SQ | DIP, DIP16,.3 | - | DFP, FL16,.3 | DFP, FL16,.3 | DFP, FL16,.3 |
| 系列 | ACT | ACT | ACT | ACT | ACT | - | ACT | ACT | ACT |
| JESD-30 代码 | S-CQCC-N20 | R-GDIP-T16 | R-GDIP-T16 | S-CQCC-N20 | R-GDIP-T16 | - | R-GDFP-F16 | R-GDFP-F16 | R-GDFP-F16 |
| 长度 | 8.89 mm | 19.304 mm | 19.304 mm | 8.89 mm | 19.304 mm | - | 9.6645 mm | 9.6645 mm | 9.6645 mm |
| 负载电容(CL) | 50 pF | 50 pF | 50 pF | 50 pF | 50 pF | - | 50 pF | 50 pF | 50 pF |
| 逻辑集成电路类型 | J-K FLIP-FLOP | J-K FLIP-FLOP | J-K FLIP-FLOP | J-K FLIP-FLOP | J-K FLIP-FLOP | - | J-K FLIP-FLOP | J-K FLIP-FLOP | J-K FLIP-FLOP |
| 最大I(ol) | 0.024 A | 0.024 A | 0.024 A | 0.024 A | 0.024 A | - | 0.024 A | 0.024 A | 0.024 A |
| 位数 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | - | 2 | 2 | 2 |
| 功能数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | - | 2 | 2 | 2 |
| 端子数量 | 20 | 16 | 16 | 20 | 16 | - | 16 | 16 | 16 |
| 输出极性 | COMPLEMENTARY | COMPLEMENTARY | COMPLEMENTARY | COMPLEMENTARY | COMPLEMENTARY | - | COMPLEMENTARY | COMPLEMENTARY | COMPLEMENTARY |
| 封装主体材料 | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED | CERAMIC, GLASS-SEALED | CERAMIC, GLASS-SEALED | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED | CERAMIC, GLASS-SEALED | - | CERAMIC, GLASS-SEALED | CERAMIC, GLASS-SEALED | CERAMIC, GLASS-SEALED |
| 封装代码 | QCCN | DIP | DIP | QCCN | DIP | - | DFP | DFP | DFP |
| 封装等效代码 | LCC20,.35SQ | DIP16,.3 | DIP16,.3 | LCC20,.35SQ | DIP16,.3 | - | FL16,.3 | FL16,.3 | FL16,.3 |
| 封装形状 | SQUARE | RECTANGULAR | RECTANGULAR | SQUARE | RECTANGULAR | - | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 封装形式 | CHIP CARRIER | IN-LINE | IN-LINE | CHIP CARRIER | IN-LINE | - | FLATPACK | FLATPACK | FLATPACK |
| 电源 | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | - | 5 V | 5 V | 5 V |
| 传播延迟(tpd) | 14 ns | 14 ns | 14 ns | 14 ns | 14 ns | - | 14 ns | 14 ns | 14 ns |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | - | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| 筛选级别 | MIL-PRF-38535 Class S | MIL-PRF-38535 Class B | MIL-STD-883 | MIL-STD-883 | MIL-PRF-38535 Class S | - | MIL-PRF-38535 Class S | MIL-STD-883 | MIL-PRF-38535 Class B |
| 座面最大高度 | 1.905 mm | 5.08 mm | 5.08 mm | 1.905 mm | 5.08 mm | - | 2.032 mm | 2.032 mm | 2.032 mm |
| 最大供电电压 (Vsup) | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | - | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V |
| 最小供电电压 (Vsup) | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | - | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V |
| 标称供电电压 (Vsup) | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | - | 5 V | 5 V | 5 V |
| 表面贴装 | YES | NO | NO | YES | NO | - | YES | YES | YES |
| 技术 | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | - | CMOS | CMOS | CMOS |
| 温度等级 | MILITARY | MILITARY | MILITARY | MILITARY | MILITARY | - | MILITARY | MILITARY | MILITARY |
| 端子面层 | Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped | TIN LEAD | TIN LEAD | TIN LEAD | Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped | - | Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped | TIN LEAD | TIN LEAD |
| 端子形式 | NO LEAD | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | NO LEAD | THROUGH-HOLE | - | FLAT | FLAT | FLAT |
| 端子位置 | QUAD | DUAL | DUAL | QUAD | DUAL | - | DUAL | DUAL | DUAL |
| 触发器类型 | NEGATIVE EDGE | NEGATIVE EDGE | NEGATIVE EDGE | NEGATIVE EDGE | NEGATIVE EDGE | - | NEGATIVE EDGE | NEGATIVE EDGE | NEGATIVE EDGE |
| 宽度 | 8.89 mm | 7.62 mm | 7.62 mm | 8.89 mm | 7.62 mm | - | 6.604 mm | 6.604 mm | 6.604 mm |
| 最小 fmax | 80 MHz | 80 MHz | 80 MHz | 80 MHz | 80 MHz | - | 80 MHz | 80 MHz | 80 MHz |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | 1 | 1 | 1 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved