
barrier strip 16circ vert .4375"
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| SSB7RPxx0202 Drawing | |
| Standard Package | 520 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Terminal Blocks - Barrier Blocks |
| 系列 Packaging | Bulk |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Number of Circuits | 16 |
| Number of Wire Entries | 16 |
| 节距 Pitch | 0.438" (11.12mm) |
| 排数 Number of Rows | 1 |
| 电流额定值 Current Rating | 20A |
| 电压额定值 Voltage Rating | 600V |
| Wire Gauge | 12 AWG |
| Top Terminati | Screws with Captive Plate |
| Bottom Terminati | PC Pi |
| Barrier Type | 2 Wall (Dual) |
| Col | Black |
| Terminal Screw Material | Steel |
| Terminal Screw Finish | Zinc, Clear Chromate |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -60°C ~ 105°C |
| Material - Insulati | Thermoplastic |
| Material Flammability Rating | UL94 V-2 |
| Other Names | SSB7RP160202 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved