RF Small Signal Bipolar Transistor, 0.1A I(C), 1-Element, L Band, Silicon Germanium, NPN, LEAD FREE, LEADLESS MINIMOLD, M16, 1208, 6 PIN
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | NEC(日电) |
| 包装说明 | LEAD FREE, LEADLESS MINIMOLD, M16, 1208, 6 PIN |
| Reach Compliance Code | unknown |
| 其他特性 | LOW NOISE |
| 最大集电极电流 (IC) | 0.1 A |
| 基于收集器的最大容量 | 0.5 pF |
| 集电极-发射极最大电压 | 5 V |
| 配置 | SINGLE |
| 最高频带 | L BAND |
| JESD-30 代码 | R-PDSO-F6 |
| 元件数量 | 1 |
| 端子数量 | 6 |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE |
| 极性/信道类型 | NPN |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 表面贴装 | YES |
| 端子形式 | FLAT |
| 端子位置 | DUAL |
| 晶体管应用 | AMPLIFIER |
| 晶体管元件材料 | SILICON GERMANIUM |
| 标称过渡频率 (fT) | 17000 MHz |

| NESG2101M16-T3FB-A | NESG2101M16-A-YFB | NESG2101M16-T3-A | NESG2101M16-A | NESG2101M16-T3YFB-A | NESG2101M16-A-FB | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | RF Small Signal Bipolar Transistor, 0.1A I(C), 1-Element, L Band, Silicon Germanium, NPN, LEAD FREE, LEADLESS MINIMOLD, M16, 1208, 6 PIN | RF Small Signal Bipolar Transistor, 0.1A I(C), 1-Element, L Band, Silicon Germanium, NPN, LEAD FREE, LEADLESS MINIMOLD, M16, 1208, 6 PIN | RF Small Signal Bipolar Transistor, 0.1A I(C), 1-Element, L Band, Silicon Germanium, NPN, LEAD FREE, LEADLESS MINIMOLD, M16, 1208, 6 PIN | RF Small Signal Bipolar Transistor, 0.1A I(C), 1-Element, L Band, Silicon Germanium, NPN, LEAD FREE, LEADLESS MINIMOLD, M16, 1208, 6 PIN | RF Small Signal Bipolar Transistor, 0.1A I(C), 1-Element, L Band, Silicon Germanium, NPN, LEAD FREE, LEADLESS MINIMOLD, M16, 1208, 6 PIN | RF Small Signal Bipolar Transistor, 0.1A I(C), 1-Element, L Band, Silicon Germanium, NPN, LEAD FREE, LEADLESS MINIMOLD, M16, 1208, 6 PIN |
| 包装说明 | LEAD FREE, LEADLESS MINIMOLD, M16, 1208, 6 PIN | LEAD FREE, LEADLESS MINIMOLD, M16, 1208, 6 PIN | LEAD FREE, LEADLESS MINIMOLD, M16, 1208, 6 PIN | LEAD FREE, LEADLESS MINIMOLD, M16, 1208, 6 PIN | LEAD FREE, LEADLESS MINIMOLD, M16, 1208, 6 PIN | LEAD FREE, LEADLESS MINIMOLD, M16, 1208, 6 PIN |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| 其他特性 | LOW NOISE | LOW NOISE | LOW NOISE | LOW NOISE | LOW NOISE | LOW NOISE |
| 最大集电极电流 (IC) | 0.1 A | 0.1 A | 0.1 A | 0.1 A | 0.1 A | 0.1 A |
| 基于收集器的最大容量 | 0.5 pF | 0.5 pF | 0.5 pF | 0.5 pF | 0.5 pF | 0.5 pF |
| 集电极-发射极最大电压 | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V |
| 配置 | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE |
| 最高频带 | L BAND | L BAND | L BAND | L BAND | L BAND | L BAND |
| JESD-30 代码 | R-PDSO-F6 | R-PDSO-F6 | R-PDSO-F6 | R-PDSO-F6 | R-PDSO-F6 | R-PDSO-F6 |
| 元件数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| 封装形状 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE |
| 极性/信道类型 | NPN | NPN | NPN | NPN | NPN | NPN |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| 端子形式 | FLAT | FLAT | FLAT | FLAT | FLAT | FLAT |
| 端子位置 | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL |
| 晶体管应用 | AMPLIFIER | AMPLIFIER | AMPLIFIER | AMPLIFIER | AMPLIFIER | AMPLIFIER |
| 晶体管元件材料 | SILICON GERMANIUM | SILICON GERMANIUM | SILICON GERMANIUM | SILICON GERMANIUM | SILICON GERMANIUM | SILICON GERMANIUM |
| 标称过渡频率 (fT) | 17000 MHz | 17000 MHz | 17000 MHz | 17000 MHz | 17000 MHz | 17000 MHz |
| 厂商名称 | NEC(日电) | - | NEC(日电) | NEC(日电) | NEC(日电) | NEC(日电) |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved