conn header vert 2mm 192pos 30au
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 5536501 Drawing | |
| Product Photos | |
| 5536501-4 | |
| RoHS Informati | |
| 5536501-4 Statement of Compliance | |
| RoHS 2 Stateme | |
| Catalog Drawings | |
| Z-Pack_2mm FB (Futurebus+) | |
| 3D Model | |
| 5536501-4.pdf | |
| Standard Package | 6 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Backplane Connectors - Specialized |
| 系列 Packaging | Tube |
| Connector Type | Header, Male Pins |
| Connector Style | Futurebus |
| 位置数量 Number of Positions | 192 |
| Number of Positions Loaded | All |
| 节距 Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| 排数 Number of Rows | 4 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Terminati | Solde |
| Features | Board Guide |
| Contact Finish | Gold |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| 电压额定值 Voltage Rating | 30V |
| Dynamic Catalog | Z-Pack Series |
| Mating Products | A31574-ND - CONN RECEPT RT/A 2MM 192POS 30AUA31570-ND - CONN RECEPT RT/A 2MM 192POS 30AUA31565-ND - CONN RECEPT RT/A 2MM 192POS 30AU |
| Other Names | 55365014A31558 |
| 5536501-4 | 5536501-3 | 5536501-1 | 5536501-2 | 5536501-6 | 1-5536501-1 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | conn header vert 2mm 192pos 30au | conn header vert 2mm 96pos 30au | conn header vert 2mm 24pos 30au | conn header vert 2mm 48pos 30au | conn header 120pos 4row 2mm gold | conn 2mm FB header 72ps str gold |
| Standard Package | 6 | 12 | 48 | 24 | 864 | 960 |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects |
| Family | Backplane Connectors - Specialized | Backplane Connectors - Specialized | Backplane Connectors - Specialized | Backplane Connectors - Specialized | Backplane Connectors - Specialized | Backplane Connectors - Specialized |
| 系列 Packaging |
Tube | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Connector Type | Header, Male Pins | Header, Male Pins | Header, Male Pins | Header, Male Pins | Header, Male Pins | Header, Male Pins |
| Connector Style | Futurebus | Futurebus | Futurebus | Futurebus | Futurebus | Futurebus |
| 位置数量 Number of Positions |
192 | 96 | 24 | 48 | 120 | 72 |
| Number of Positions Loaded | All | All | All | All | All | All |
| 节距 Pitch |
0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) |
| 排数 Number of Rows |
4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Terminati | Solde | Solde | Solde | Solde | Solde | Solde |
| Features | Board Guide | Board Guide | Board Guide | Board Guide | Board Guide | Board Guide |
| Contact Finish | Gold | Gold | Gold | Gold | Gold | Gold |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 | UL94 V-0 | UL94 V-0 | UL94 V-0 | UL94 V-0 | UL94 V-0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C |
| 电压额定值 Voltage Rating |
30V | 30V | 30V | 30V | 30V | 30V |
| Mating Products | A31574-ND - CONN RECEPT RT/A 2MM 192POS 30AUA31570-ND - CONN RECEPT RT/A 2MM 192POS 30AUA31565-ND - CONN RECEPT RT/A 2MM 192POS 30AU | A31573-ND - CONN RECEPT RT/A 2MM 96POS 30AUA31569-ND - CONN RECEPT RT/A 2MM 96POS 30AUA31564-ND - CONN RECEPT RT/A 2MM 96POS 30AU | 5223650-1-ND - 2MM FB,4RV,REC,ASY,024,PF,4.25A31571-ND - CONN RECEPT RT/A 2MM 24POS 30AUA31567-ND - CONN RECEPT RT/A 2MM 24POS 30AUA31562-ND - CONN RECEPT RT/A 2MM 24POS 30AU | 5223660-2-ND - 2MM FB,4RV,REC,ASY,048,SL,3.205223655-2-ND - 2MM FB,4RV,REC,ASY,048,SL,4.255223650-2-ND - 2MM FB,4RV,REC,ASY,048,PF,4.25A31572-ND - CONN RECEPT RT/A 2MM 48POS 30AUA31568-ND - CONN RECEPT RT/A 2MM 48POS 30AUA31563-ND - CONN RECEPT RT/A 2MM 48POS 30AU | 5536511-6-ND - 2MM FB,ASY,120,SIG,REC,EN,3.555536510-6-ND - 2MM FB,ASY,120,SIG,REC,SL,3.535223660-5-ND - 2MM FB,4RV,REC,ASY,120,SL,3.20A31566-ND - CONN RECEPT RT/A 2MM 120POS 30AU | 1-5536507-1-ND - 2MM FB,ASY,072,SIG,REC,SL,2.73 |
| Dynamic Catalog | Z-Pack Series | Z-Pack Series | Z-Pack Series | Z-Pack Series | - | - |
| Other Names | 55365014A31558 | 55365013A31557 | 55365011A31555 | 55365012A31556 | - | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved