conn pin wire 14-16awg blue pidg
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 696394 | |
| RoHS Informati | |
| 696394-2 Statement of Compliance | |
| RoHS 2 Stateme | |
| Standard Package | 12,000 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Terminals - Wire Pin Connectors |
| 系列 Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Pin Diamete | 0.071" (1.80mm) |
| Length - Pi | 0.265" (6.73mm) |
| Length - Overall | 0.802" (20.37mm) |
| Wire Gauge | 14-16 AWG |
| Insulation Diamete | 0.115" ~ 0.170" (2.92mm ~ 4.32mm) |
| Insulati | Insulated |
| Terminati | Crim |
| Col | Blue |
| 触点材料 Contact Material | Coppe |
| Contact Finish | Ti |
| Material - Insulati | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved