conn rcpt 24pos .100 dbl str pcb
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 76342 Drawing | |
| Featured Produc | |
| MezzSelec | |
| PCN Obsolescence/ EOL | |
| Basics+ Non Rohs 25/Jul/2007 | |
| Standard Package | 19 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular - Board to Board Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets |
| 系列 Packaging | Tube |
| Connector Type | Receptacle |
| 位置数量 Number of Positions | 24 |
| Number of Positions Loaded | All |
| 节距 Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Height Above Board | 0.275" (7.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Terminati | Solde |
| Contact Finish | Tin-Lead |
| Contact Finish Thickness | 196.8µin (5.00µm) |
| Col | Blue |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved