conn 0.3mm 45pos vert smd B-flip
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 502598xx93 Drawing | |
| 502598-xx21, xx93 Spec Shee | |
| Product Photos | |
| 5025984593 | |
| Featured Produc | |
| Molex - 0.30 mm (0.12") Backflip Easy-On FPC Connectors | |
| 3D Model | |
| 502598-4593 .pdf | |
| Standard Package | 1 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors |
| 系列 Packaging | Cut Tape (CT) |
| Flat Flex Type | FPC |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Connector/Contact Type | Contacts, Top and Bottom |
| 位置数量 Number of Positions | 45 |
| 节距 Pitch | 0.012" (0.30mm) |
| Terminati | Solde |
| FFC, FCB Thickness | 0.20mm |
| Height Above Board | 0.045" (1.14mm) |
| Locking Feature | Flip Lock, Backlock |
| Cable End Type | Tapered |
| 触点材料 Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Finish | Gold |
| 外壳材料 Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled |
| Actuator Material | Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled |
| Features | Solder Retenti |
| 电压额定值 Voltage Rating | 50V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0, UL94 HB |
| 电流额定值 Current Rating | 0.2A |
| Dynamic Catalog | BackFlip™, Easy-On™ 502598 Series |
| Other Names | WM9777CT |
| 5025984593 | 5025983393 | 5025983993 | 5025982993 | 5025982393 | 5025985193 | 5025982793 | 5025982593 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | conn 0.3mm 45pos vert smd B-flip | conn 0.3mm 33pos vert smd B-flip | conn 0.3mm 39pos vert smd B-flip | conn ffc/fpc R/A .3mm 29pos | conn fpc 23pos .3mm RT ang smd | conn ffc/fpc R/A .3mm 51pos | conn 0.3mm 27pos vert smd B-flip | conn 0.3mm 25pos vert smd B-flip |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved