trimmer 50k ohm 0.25w smd
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 3240W Series Drawing | |
| 3240 Series | |
| RoHS Informati | |
| 1-1623924-2 Statement of Compliance | |
| RoHS 2 Stateme | |
| 3D Model | |
| 1-1623924-2.pdf | |
| Standard Package | 500 |
| Category | Potentiometers, Variable Resistors |
| Family | Trimmer Potentiometers |
| 系列 Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Resistance (Ohms) | 50k |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| 容差 Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficie | ±100ppm/°C |
| Number of Turns | 10 |
| Adjustment Type | Top Adjustme |
| Resistive Material | Cerme |
| Mounting Type | Surface Mou |
| 端接类型 Termination Style | J Lead |
| Size / Dimensi | Rectangular - 0.193" x 0.150" Face x 0.201" H (4.90mm x 3.80mm x 5.10mm) |
| Other Names | 3240W503K |
| 1-1623924-2 | 1623924-4 | 1623924-1 | 1623924-3 | |
|---|---|---|---|---|
| 描述 | trimmer 50k ohm 0.25w smd | trimmer 100k ohm 0.25w smd | trimmer 100 ohm 0.25w smd | trimmer 10k ohm 0.25w smd |
| Standard Package | 500 | 500 | 500 | 500 |
| Category | Potentiometers, Variable Resistors | Potentiometers, Variable Resistors | Potentiometers, Variable Resistors | Potentiometers, Variable Resistors |
| Family | Trimmer Potentiometers | Trimmer Potentiometers | Trimmer Potentiometers | Trimmer Potentiometers |
| 系列 Packaging |
Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Resistance (Ohms) | 50k | 100k | 100 | 10k |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W |
| 容差 Tolerance |
±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Temperature Coefficie | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C |
| Number of Turns | 10 | 10 | 10 | 10 |
| Adjustment Type | Top Adjustme | Top Adjustme | Top Adjustme | Top Adjustme |
| Resistive Material | Cerme | Cerme | Cerme | Cerme |
| Mounting Type | Surface Mou | Surface Mou | Surface Mou | Surface Mou |
| 端接类型 Termination Style |
J Lead | J Lead | J Lead | J Lead |
| Size / Dimensi | Rectangular - 0.193" x 0.150" Face x 0.201" H (4.90mm x 3.80mm x 5.10mm) | Rectangular - 0.193" x 0.150" Face x 0.201" H (4.90mm x 3.80mm x 5.10mm) | Rectangular - 0.193" x 0.150" Face x 0.201" H (4.90mm x 3.80mm x 5.10mm) | Rectangular - 0.193" x 0.150" Face x 0.201" H (4.90mm x 3.80mm x 5.10mm) |
| Other Names | 3240W503K | 3240W104K | 3240W101K | 3240W103K |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved