Board Connector, 42 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.05 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Black Insulator, Receptacle
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | Adam Tech |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 其他特性 | ROHS COMPLIANT |
| 板上安装选件 | PEG |
| 主体宽度 | 0.134 inch |
| 主体深度 | 0.115 inch |
| 主体长度 | 1.05 inch |
| 主体/外壳类型 | RECEPTACLE |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR |
| 联系完成配合 | AU ON NI |
| 联系完成终止 | Tin (Sn) |
| 触点性别 | MALE |
| 触点材料 | BRASS |
| 触点模式 | RECTANGULAR |
| 触点电阻 | 20 mΩ |
| 触点样式 | SQ PIN-SKT |
| 介电耐压 | 300VAC V |
| 耐用性 | 500 Cycles |
| 绝缘电阻 | 1000000000 Ω |
| 绝缘体颜色 | BLACK |
| 绝缘体材料 | LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP) |
| JESD-609代码 | e3 |
| 制造商序列号 | HPH2 |
| 插接触点节距 | 0.05 inch |
| 匹配触点行间距 | 0.05 inch |
| 安装方式 | STRAIGHT |
| 安装类型 | BOARD |
| 连接器数 | ONE |
| PCB行数 | 2 |
| 装载的行数 | 2 |
| 最高工作温度 | 105 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| PCB接触模式 | RECTANGULAR |
| PCB触点行间距 | 1.7018 mm |
| 电镀厚度 | FLASH inch |
| 额定电流(信号) | 1 A |
| 参考标准 | UL, CSA |
| 可靠性 | COMMERCIAL |
| 端子节距 | 1.27 mm |
| 端接类型 | SURFACE MOUNT |
| 触点总数 | 42 |
| HPH2-A1-42-SG-SMT-P | XE30-246AG-883B-0.400MHZ | HPH2-A1-32-SG-SMT-P | HPH2-A1-54-SG-SMT-P | HPH2-A1-40-SG-SMT-P | HPH2-A1-46-SG-SMT-P | HPH2-A1-44-SG-SMT-P | HPH2-A1-48-SG-SMT-P | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Board Connector, 42 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.05 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Black Insulator, Receptacle | HCMOS Output Clock Oscillator, 0.4MHz Nom, J-LEADED, 4 PIN | Board Connector, 32 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.05 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Black Insulator, Receptacle | Board Connector, 54 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.05 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Black Insulator, Receptacle | Board Connector, 40 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.05 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Black Insulator, Receptacle | Board Connector, 46 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.05 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Black Insulator, Receptacle | Board Connector, 44 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.05 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Black Insulator, Receptacle | Board Connector, 48 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.05 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Black Insulator, Receptacle |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| 其他特性 | ROHS COMPLIANT | TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT |
| JESD-609代码 | e3 | e4 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 |
| 最高工作温度 | 105 °C | 70 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -20 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| ECCN代码 | EAR99 | - | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 板上安装选件 | PEG | - | PEG | PEG | PEG | PEG | PEG | PEG |
| 主体宽度 | 0.134 inch | - | 0.134 inch | 0.134 inch | 0.134 inch | 0.134 inch | 0.134 inch | 0.134 inch |
| 主体深度 | 0.115 inch | - | 0.115 inch | 0.115 inch | 0.115 inch | 0.115 inch | 0.115 inch | 0.115 inch |
| 主体长度 | 1.05 inch | - | 0.8 inch | 1.35 inch | 1 inch | 1.15 inch | 1.1 inch | 1.2 inch |
| 主体/外壳类型 | RECEPTACLE | - | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR | - | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR |
| 联系完成配合 | AU ON NI | - | AU ON NI | AU ON NI | AU ON NI | AU ON NI | AU ON NI | AU ON NI |
| 联系完成终止 | Tin (Sn) | - | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) |
| 触点性别 | MALE | - | MALE | MALE | MALE | MALE | MALE | MALE |
| 触点材料 | BRASS | - | BRASS | BRASS | BRASS | BRASS | BRASS | BRASS |
| 触点模式 | RECTANGULAR | - | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 触点电阻 | 20 mΩ | - | 20 mΩ | 20 mΩ | 20 mΩ | 20 mΩ | 20 mΩ | 20 mΩ |
| 触点样式 | SQ PIN-SKT | - | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT |
| 介电耐压 | 300VAC V | - | 300VAC V | 300VAC V | 300VAC V | 300VAC V | 300VAC V | 300VAC V |
| 耐用性 | 500 Cycles | - | 500 Cycles | 500 Cycles | 500 Cycles | 500 Cycles | 500 Cycles | 500 Cycles |
| 绝缘电阻 | 1000000000 Ω | - | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω |
| 绝缘体颜色 | BLACK | - | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK |
| 绝缘体材料 | LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP) | - | LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP) | LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP) | LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP) | LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP) | LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP) | LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP) |
| 制造商序列号 | HPH2 | - | HPH2 | HPH2 | HPH2 | HPH2 | HPH2 | HPH2 |
| 插接触点节距 | 0.05 inch | - | 0.05 inch | 0.05 inch | 0.05 inch | 0.05 inch | 0.05 inch | 0.05 inch |
| 匹配触点行间距 | 0.05 inch | - | 0.05 inch | 0.05 inch | 0.05 inch | 0.05 inch | 0.05 inch | 0.05 inch |
| 安装方式 | STRAIGHT | - | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT |
| 安装类型 | BOARD | - | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD |
| 连接器数 | ONE | - | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE |
| PCB行数 | 2 | - | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 装载的行数 | 2 | - | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| PCB接触模式 | RECTANGULAR | - | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| PCB触点行间距 | 1.7018 mm | - | 1.7018 mm | 1.7018 mm | 1.7018 mm | 1.7018 mm | 1.7018 mm | 1.7018 mm |
| 电镀厚度 | FLASH inch | - | FLASH inch | FLASH inch | FLASH inch | FLASH inch | FLASH inch | FLASH inch |
| 额定电流(信号) | 1 A | - | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A |
| 参考标准 | UL, CSA | - | UL, CSA | UL, CSA | UL, CSA | UL, CSA | UL, CSA | UL, CSA |
| 可靠性 | COMMERCIAL | - | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL |
| 端子节距 | 1.27 mm | - | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm |
| 端接类型 | SURFACE MOUNT | - | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT |
| 触点总数 | 42 | - | 32 | 54 | 40 | 46 | 44 | 48 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved