Wire And Cable, 1 Conductor(s), 26AWG, 600V, Flexible Cord And Fixture Wire
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | Habia Cable |
| Reach Compliance Code | unknow |
| 其他特性 | STANDARD: NEMA HP-4 |
| 认证 | NEMA |
| 导体表面处理 | SILVER |
| 导体材料 | COPPER |
| 连接器支架类型 | WIRE AND CABLE |
| 构造 | STRANDED |
| 横截面积 | 0.14 mm2 |
| 直径 | 0.48 mm |
| 绝缘体材料 | FEP |
| 导体数量 | 1 |
| 最高工作温度 | 200 °C |
| 最低工作温度 | -65 °C |
| 额定电流 | 7 A |
| 额定电压 | 600 V |
| 电阻 | 0.14 Ω |
| 屏蔽 | NO |
| 滞留 | 7X0.160 |
| 线规 | 26 AWG |
| 电线和电缆名称 | FLEXIBLE CORD AND FIXTURE WIRE |

| 562552607 | 562112607 | 562442607 | 562882607 | 559890050 | 562292607 | 559112619 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Wire And Cable, 1 Conductor(s), 26AWG, 600V, Flexible Cord And Fixture Wire | Wire And Cable, 1 Conductor(s), 26AWG, 600V, Flexible Cord And Fixture Wire | Wire And Cable, 1 Conductor(s), 26AWG, 600V, Flexible Cord And Fixture Wire | Wire And Cable, 1 Conductor(s), 26AWG, 600V, Flexible Cord And Fixture Wire | Wire And Cable, 1 Conductor(s), 600V, Flexible Cord And Fixture Wire | Wire And Cable, 1 Conductor(s), 26AWG, 600V, Flexible Cord And Fixture Wire | Wire And Cable, 1 Conductor(s), 26AWG, 600V, Flexible Cord And Fixture Wire |
| Reach Compliance Code | unknow | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknow |
| 其他特性 | STANDARD: NEMA HP-4 | STANDARD: NEMA HP-4 | STANDARD: NEMA HP-4 | STANDARD: NEMA HP-4 | STANDARD: NEMA HP-4 | STANDARD: NEMA HP-4 | STANDARD: NEMA HP-4 |
| 认证 | NEMA | NEMA | NEMA | NEMA | NEMA | NEMA | NEMA |
| 导体表面处理 | SILVER | SILVER | SILVER | SILVER | TIN | SILVER | TIN |
| 导体材料 | COPPER | COPPER | COPPER | COPPER | COPPER | COPPER | COPPER |
| 连接器支架类型 | WIRE AND CABLE | WIRE AND CABLE | WIRE AND CABLE | WIRE AND CABLE | WIRE AND CABLE | WIRE AND CABLE | WIRE AND CABLE |
| 构造 | STRANDED | STRANDED | STRANDED | STRANDED | STRANDED | STRANDED | STRANDED |
| 横截面积 | 0.14 mm2 | 0.14 mm2 | 0.14 mm2 | 0.14 mm2 | 0.5 mm2 | 0.14 mm2 | 0.15 mm2 |
| 直径 | 0.48 mm | 0.48 mm | 0.48 mm | 0.48 mm | 0.88 mm | 0.48 mm | 0.99 mm |
| 绝缘体材料 | FEP | FEP | FEP | FEP | FEP | FEP | FEP |
| 导体数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 最高工作温度 | 200 °C | 200 °C | 200 °C | 200 °C | 180 °C | 200 °C | 180 °C |
| 最低工作温度 | -65 °C | -65 °C | -65 °C | -65 °C | -65 °C | -65 °C | -65 °C |
| 额定电流 | 7 A | 7 A | 7 A | 7 A | 14 A | 7 A | 6 A |
| 额定电压 | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V |
| 电阻 | 0.14 Ω | 0.14 Ω | 0.14 Ω | 0.14 Ω | 0.04 Ω | 0.14 Ω | 0.132 Ω |
| 屏蔽 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 滞留 | 7X0.160 | 7X0.160 | 7X0.160 | 7X0.160 | 16X0.200 | 7X0.160 | 19X0.102 |
| 电线和电缆名称 | FLEXIBLE CORD AND FIXTURE WIRE | FLEXIBLE CORD AND FIXTURE WIRE | FLEXIBLE CORD AND FIXTURE WIRE | FLEXIBLE CORD AND FIXTURE WIRE | FLEXIBLE CORD AND FIXTURE WIRE | FLEXIBLE CORD AND FIXTURE WIRE | FLEXIBLE CORD AND FIXTURE WIRE |
| 厂商名称 | Habia Cable | - | - | - | Habia Cable | Habia Cable | Habia Cable |
| 线规 | 26 AWG | 26 AWG | 26 AWG | 26 AWG | - | 26 AWG | 26 AWG |
| Base Number Matches | - | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved