Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 3% +Tol, 3% -Tol, 1.2uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | rubycon(红宝石) |
| 包装说明 | , |
| Reach Compliance Code | compli |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 其他特性 | STANDARD: JISC5101-16, JISC5101-1 |
| 电容 | 1.2 µF |
| 电容器类型 | FILM CAPACITOR |
| 介电材料 | POLYPROPYLENE |
| JESD-609代码 | e3 |
| 制造商序列号 | MPB |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT |
| 负容差 | 3% |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 105 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 封装形状 | RECTANGULAR PACKAGE |
| 包装方法 | BULK |
| 正容差 | 3% |
| 额定(直流)电压(URdc) | 450 V |
| 表面贴装 | NO |
| 端子面层 | Tin (Sn) |
| 端子形状 | WIRE |


| 450MPB125H | 450MPB125J | 450MPB125K | 250MPB125HTL | 250MPB125HTJ | 250MPB125H | 250MPB125J | 450MPB154H | 450MPB225K | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 3% +Tol, 3% -Tol, 1.2uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 5% +Tol, 5% -Tol, 1.2uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 10% +Tol, 10% -Tol, 1.2uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | CAPACITOR, METALLIZED FILM | CAPACITOR, METALLIZED FILM | CAPACITOR, METALLIZED FILM | CAPACITOR, METALLIZED FILM | Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 3% +Tol, 3% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 10% +Tol, 10% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT |
| 厂商名称 | rubycon(红宝石) | rubycon(红宝石) | rubycon(红宝石) | rubycon(红宝石) | rubycon(红宝石) | rubycon(红宝石) | rubycon(红宝石) | rubycon(红宝石) | rubycon(红宝石) |
| Reach Compliance Code | compli | compliant | compliant | unknown | unknown | unknown | unknown | compliant | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 电容器类型 | FILM CAPACITOR | FILM CAPACITOR | FILM CAPACITOR | FILM CAPACITOR | FILM CAPACITOR | FILM CAPACITOR | FILM CAPACITOR | FILM CAPACITOR | FILM CAPACITOR |
| 制造商序列号 | MPB | MPB | MPB | MPB | MPB | MPB | MPB | MPB | MPB |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 是否无铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | - | - | - | - | 不含铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | - | - | - | - | 符合 | 符合 |
| 其他特性 | STANDARD: JISC5101-16, JISC5101-1 | STANDARD: JISC5101-16, JISC5101-1 | STANDARD: JISC5101-16, JISC5101-1 | - | - | - | - | STANDARD: JISC5101-16, JISC5101-1 | STANDARD: JISC5101-16, JISC5101-1 |
| 电容 | 1.2 µF | 1.2 µF | 1.2 µF | - | - | - | - | 0.15 µF | 2.2 µF |
| 介电材料 | POLYPROPYLENE | POLYPROPYLENE | POLYPROPYLENE | - | - | - | - | POLYPROPYLENE | POLYPROPYLENE |
| JESD-609代码 | e3 | e3 | e3 | - | - | - | - | e3 | e3 |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | - | - | - | - | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT |
| 负容差 | 3% | 5% | 10% | - | - | - | - | 3% | 10% |
| 最高工作温度 | 105 °C | 105 °C | 105 °C | - | - | - | - | 105 °C | 105 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | -40 °C | - | - | - | - | -40 °C | -40 °C |
| 封装形状 | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | - | - | - | - | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE |
| 包装方法 | BULK | BULK | BULK | - | - | - | - | BULK | BULK |
| 正容差 | 3% | 5% | 10% | - | - | - | - | 3% | 10% |
| 额定(直流)电压(URdc) | 450 V | 450 V | 450 V | - | - | - | - | 450 V | 450 V |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | - | - | - | - | NO | NO |
| 端子面层 | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | - | - | - | - | Tin (Sn) | Tin (Sn) |
| 端子形状 | WIRE | WIRE | WIRE | - | - | - | - | WIRE | WIRE |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved