Trans Voltage Suppressor Diode, Unidirectional, 16 Element, Silicon, HERMETIC SEALED, CERAMIC, DIP-14
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 |
| 零件包装代码 | DIP |
| 包装说明 | R-CDIP-T14 |
| 针数 | 14 |
| Reach Compliance Code | unknow |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 其他特性 | HIGH RELIABILITY, LOW CAPACITANCE |
| 最小击穿电压 | 60 V |
| 配置 | COMPLEX |
| 二极管元件材料 | SILICON |
| 二极管类型 | TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE |
| JESD-30 代码 | R-CDIP-T14 |
| JESD-609代码 | e0 |
| 元件数量 | 16 |
| 端子数量 | 14 |
| 最高工作温度 | 150 °C |
| 最低工作温度 | -65 °C |
| 封装主体材料 | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | IN-LINE |
| 峰值回流温度(摄氏度) | NOT SPECIFIED |
| 极性 | UNIDIRECTIONAL |
| 最大功率耗散 | 0.6 W |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 表面贴装 | NO |
| 技术 | AVALANCHE |
| 端子面层 | TIN LEAD |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE |
| 端子位置 | DUAL |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED |
| Base Number Matches | 1 |

| MV1N6508 | MQ1N6508 | MSP1N6508 | RG1P-2083-AT201 | PAC50002701FAC0 | MX1N6508 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Trans Voltage Suppressor Diode, Unidirectional, 16 Element, Silicon, HERMETIC SEALED, CERAMIC, DIP-14 | Trans Voltage Suppressor Diode, Unidirectional, 16 Element, Silicon, HERMETIC SEALED, CERAMIC, DIP-14 | Trans Voltage Suppressor Diode, Unidirectional, 16 Element, Silicon, HERMETIC SEALED, CERAMIC, DIP-14 | Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 208000ohm, 2000V, 0.05% +/-Tol, 200ppm/Cel, | RESISTOR, WIRE WOUND, 5 W, 1 %, 100 ppm, 2700 ohm, THROUGH HOLE MOUNT, AXIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | Trans Voltage Suppressor Diode, 60V V(RWM), Unidirectional, 16 Element, Silicon, HERMETIC SEALED, CERAMIC, DIP-14 |
| Reach Compliance Code | unknow | unknow | unknow | compliant | unknown | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 端子数量 | 14 | 14 | 14 | 2 | 2 | 14 |
| 最高工作温度 | 150 °C | 150 °C | 150 °C | 155 °C | 275 °C | 150 °C |
| 封装形状 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | CYLINDRICAL PACKAGE | TUBULAR PACKAGE | RECTANGULAR |
| 技术 | AVALANCHE | AVALANCHE | AVALANCHE | METAL GLAZE/THICK FILM | WIRE WOUND | AVALANCHE |
| 是否Rohs认证 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | - | 符合 | 不符合 |
| 零件包装代码 | DIP | DIP | DIP | - | - | DIP |
| 包装说明 | R-CDIP-T14 | R-CDIP-T14 | R-CDIP-T14 | - | , | R-CDIP-T14 |
| 针数 | 14 | 14 | 14 | - | - | 14 |
| 其他特性 | HIGH RELIABILITY, LOW CAPACITANCE | HIGH RELIABILITY, LOW CAPACITANCE | HIGH RELIABILITY, LOW CAPACITANCE | - | PRECISION | HIGH RELIABILITY, LOW CAPACITANCE |
| 最小击穿电压 | 60 V | 60 V | 60 V | - | - | 60 V |
| 配置 | COMPLEX | COMPLEX | COMPLEX | - | - | COMPLEX |
| 二极管元件材料 | SILICON | SILICON | SILICON | - | - | SILICON |
| 二极管类型 | TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE | TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE | TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE | - | - | TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE |
| JESD-30 代码 | R-CDIP-T14 | R-CDIP-T14 | R-CDIP-T14 | - | - | R-CDIP-T14 |
| JESD-609代码 | e0 | e0 | e0 | - | e3 | e0 |
| 元件数量 | 16 | 16 | 16 | - | - | 16 |
| 最低工作温度 | -65 °C | -65 °C | -65 °C | -55 °C | - | -65 °C |
| 封装主体材料 | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED | - | - | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED |
| 封装形式 | IN-LINE | IN-LINE | IN-LINE | Axial | - | IN-LINE |
| 峰值回流温度(摄氏度) | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | - | - | NOT SPECIFIED |
| 极性 | UNIDIRECTIONAL | UNIDIRECTIONAL | UNIDIRECTIONAL | - | - | UNIDIRECTIONAL |
| 最大功率耗散 | 0.6 W | 0.6 W | 0.6 W | - | - | 0.6 W |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | - | - | Not Qualified |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | - | NO | NO |
| 端子面层 | TIN LEAD | TIN LEAD | TIN LEAD | - | Matte Tin (Sn) | TIN LEAD |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | - | - | THROUGH-HOLE |
| 端子位置 | DUAL | DUAL | DUAL | - | - | DUAL |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | - | - | NOT SPECIFIED |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | - | - | 1 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved