Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 30V, 75% +Tol, 10% -Tol, 27000uF, Chassis Mount, CAN, ROHS COMPLIANT
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | CDE [ CORNELL DUBILIER ELECTRONICS ] |
| 包装说明 | , |
| Reach Compliance Code | unknow |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 电容 | 27000 µF |
| 电容器类型 | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR |
| 介电材料 | ALUMINUM (WET) |
| ESR | 7 mΩ |
| 漏电流 | 2.43 mA |
| 制造商序列号 | 125 |
| 安装特点 | CHASSIS MOUNT |
| 负容差 | 10% |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 封装形状 | CYLINDRICAL PACKAGE |
| 极性 | POLARIZED |
| 正容差 | 75% |
| 额定(直流)电压(URdc) | 30 V |
| 纹波电流 | 25200 mA |
| 表面贴装 | NO |
| 端子形状 | BINDING POST |

| 125273U031AE1A | 125183U021AH1A | 125193U041AF1A | 125262U041AK1A | 125293U021AJ1A | 125303U031AF1A | 125173U031AJ1A | 125173U041AE1A | 125702U021AK1A | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 30V, 75% +Tol, 10% -Tol, 27000uF, Chassis Mount, CAN, ROHS COMPLIANT | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 20V, 75% +Tol, 10% -Tol, 18000uF, Chassis Mount, CAN, ROHS COMPLIANT | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 40V, 75% +Tol, 10% -Tol, 19000uF, Chassis Mount, CAN, ROHS COMPLIANT | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 40V, 75% +Tol, 10% -Tol, 2600uF, Chassis Mount, CAN, ROHS COMPLIANT | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 20V, 75% +Tol, 10% -Tol, 29000uF, Chassis Mount, CAN, ROHS COMPLIANT | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 30V, 75% +Tol, 10% -Tol, 30000uF, Chassis Mount, CAN, ROHS COMPLIANT | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 30V, 75% +Tol, 10% -Tol, 17000uF, Chassis Mount, CAN, ROHS COMPLIANT | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 40V, 75% +Tol, 10% -Tol, 17000uF, Chassis Mount, CAN, ROHS COMPLIANT | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 20V, 75% +Tol, 10% -Tol, 7000uF, Chassis Mount, CAN, ROHS COMPLIANT |
| Reach Compliance Code | unknow | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknow | unknow | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 电容 | 27000 µF | 18000 µF | 19000 µF | 2600 µF | 29000 µF | 30000 µF | 17000 µF | 17000 µF | 7000 µF |
| 电容器类型 | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR |
| 介电材料 | ALUMINUM (WET) | ALUMINUM (WET) | ALUMINUM (WET) | ALUMINUM (WET) | ALUMINUM (WET) | ALUMINUM (WET) | ALUMINUM (WET) | ALUMINUM (WET) | ALUMINUM (WET) |
| ESR | 7 mΩ | 15 mΩ | 7 mΩ | 40 mΩ | 10 mΩ | 7 mΩ | 11 mΩ | 8 mΩ | 34 mΩ |
| 漏电流 | 2.43 mA | 1.08 mA | 2.28 mA | 0.312 mA | 1.74 mA | 2.7 mA | 1.53 mA | 2.04 mA | 0.42 mA |
| 制造商序列号 | 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | 125 |
| 安装特点 | CHASSIS MOUNT | CHASSIS MOUNT | CHASSIS MOUNT | CHASSIS MOUNT | CHASSIS MOUNT | CHASSIS MOUNT | CHASSIS MOUNT | CHASSIS MOUNT | CHASSIS MOUNT |
| 负容差 | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| 封装形状 | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE |
| 极性 | POLARIZED | POLARIZED | POLARIZED | POLARIZED | POLARIZED | POLARIZED | POLARIZED | POLARIZED | POLARIZED |
| 正容差 | 75% | 75% | 75% | 75% | 75% | 75% | 75% | 75% | 75% |
| 额定(直流)电压(URdc) | 30 V | 20 V | 40 V | 40 V | 20 V | 30 V | 30 V | 40 V | 20 V |
| 纹波电流 | 25200 mA | 17500 mA | 24500 mA | 9400 mA | 22100 mA | 25500 mA | 20900 mA | 24300 mA | 10400 mA |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 端子形状 | BINDING POST | BINDING POST | BINDING POST | BINDING POST | BINDING POST | BINDING POST | BINDING POST | BINDING POST | BINDING POST |
| 厂商名称 | CDE [ CORNELL DUBILIER ELECTRONICS ] | CDE [ CORNELL DUBILIER ELECTRONICS ] | CDE [ CORNELL DUBILIER ELECTRONICS ] | CDE [ CORNELL DUBILIER ELECTRONICS ] | CDE [ CORNELL DUBILIER ELECTRONICS ] | CDE [ CORNELL DUBILIER ELECTRONICS ] | CDE [ CORNELL DUBILIER ELECTRONICS ] | CDE [ CORNELL DUBILIER ELECTRONICS ] | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved