ALS SERIES, SYN POSITIVE EDGE TRIGGERED 8-BIT BIDIRECTIONAL BINARY COUNTER, CQCC28
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 |
| 厂商名称 | Texas Instruments(德州仪器) |
| Reach Compliance Code | not_compliant |
| 其他特性 | TCO OUTPUT |
| 计数方向 | BIDIRECTIONAL |
| 系列 | ALS |
| JESD-30 代码 | S-CQCC-N28 |
| 长度 | 11.43 mm |
| 负载电容(CL) | 500 pF |
| 负载/预设输入 | YES |
| 逻辑集成电路类型 | BINARY COUNTER |
| 最大频率@ Nom-Sup | 45000000 Hz |
| 最大I(ol) | 0.004 A |
| 工作模式 | SYNCHRONOUS |
| 位数 | 8 |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 28 |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 封装主体材料 | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED |
| 封装代码 | QCCN |
| 封装等效代码 | LCC28,.45SQ |
| 封装形状 | SQUARE |
| 封装形式 | CHIP CARRIER |
| 峰值回流温度(摄氏度) | NOT SPECIFIED |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 座面最大高度 | 2.03 mm |
| 最大供电电压 (Vsup) | 5.5 V |
| 最小供电电压 (Vsup) | 4.5 V |
| 标称供电电压 (Vsup) | 5 V |
| 表面贴装 | YES |
| 技术 | TTL |
| 温度等级 | MILITARY |
| 端子形式 | NO LEAD |
| 端子节距 | 1.27 mm |
| 端子位置 | QUAD |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED |
| 触发器类型 | POSITIVE EDGE |
| 宽度 | 11.43 mm |
| 最小 fmax | 45 MHz |
| SN54ALS867FK | SN54ALS867JT | SN54ALS869FK | SN54ALS869JT | SN74ALS867DW | SN74ALS867NT | SN54AS869FK | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | ALS SERIES, SYN POSITIVE EDGE TRIGGERED 8-BIT BIDIRECTIONAL BINARY COUNTER, CQCC28 | ALS SERIES, SYN POSITIVE EDGE TRIGGERED 8-BIT BIDIRECTIONAL BINARY COUNTER, CDIP24 | ALS SERIES, SYN POSITIVE EDGE TRIGGERED 8-BIT BIDIRECTIONAL BINARY COUNTER, CQCC28 | ALS SERIES, SYN POSITIVE EDGE TRIGGERED 8-BIT BIDIRECTIONAL BINARY COUNTER, CDIP24 | ALS SERIES, SYN POSITIVE EDGE TRIGGERED 8-BIT BIDIRECTIONAL BINARY COUNTER, PDSO24 | ALS SERIES, SYN POSITIVE EDGE TRIGGERED 8-BIT BIDIRECTIONAL BINARY COUNTER, PDIP24 | AS SERIES, SYN POSITIVE EDGE TRIGGERED 8-BIT BIDIRECTIONAL BINARY COUNTER, CQCC28, CERAMIC, CC-24 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 |
| 厂商名称 | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) |
| Reach Compliance Code | not_compliant | not_compliant | not_compliant | not_compliant | not_compliant | not_compliant | not_compliant |
| 其他特性 | TCO OUTPUT | TCO OUTPUT | TCO OUTPUT; COUNT ENABLE INPUTS | TCO OUTPUT; COUNT ENABLE INPUTS | TCO OUTPUT | TCO OUTPUT | TCO OUTPUT; COUNT ENABLE INPUTS |
| 计数方向 | BIDIRECTIONAL | BIDIRECTIONAL | BIDIRECTIONAL | BIDIRECTIONAL | BIDIRECTIONAL | BIDIRECTIONAL | BIDIRECTIONAL |
| 系列 | ALS | ALS | ALS | ALS | ALS | ALS | AS |
| JESD-30 代码 | S-CQCC-N28 | R-GDIP-T24 | S-CQCC-N28 | R-GDIP-T24 | R-PDSO-G24 | R-PDIP-T24 | S-CQCC-N28 |
| 长度 | 11.43 mm | 32.005 mm | 11.43 mm | 32.005 mm | 15.4 mm | 31.64 mm | 11.43 mm |
| 负载电容(CL) | 500 pF | 500 pF | 500 pF | 500 pF | 500 pF | 500 pF | 50 pF |
| 负载/预设输入 | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| 逻辑集成电路类型 | BINARY COUNTER | BINARY COUNTER | BINARY COUNTER | BINARY COUNTER | BINARY COUNTER | BINARY COUNTER | BINARY COUNTER |
| 工作模式 | SYNCHRONOUS | SYNCHRONOUS | SYNCHRONOUS | SYNCHRONOUS | SYNCHRONOUS | SYNCHRONOUS | SYNCHRONOUS |
| 位数 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 28 | 24 | 28 | 24 | 24 | 24 | 28 |
| 最高工作温度 | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 70 °C | 70 °C | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | - | - | -55 °C |
| 封装主体材料 | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED | CERAMIC, GLASS-SEALED | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED | CERAMIC, GLASS-SEALED | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED |
| 封装代码 | QCCN | DIP | QCCN | DIP | SOP | DIP | QCCN |
| 封装等效代码 | LCC28,.45SQ | DIP24,.3 | LCC28,.45SQ | DIP24,.6 | SOP24,.4 | DIP24,.3 | LCC28,.45SQ |
| 封装形状 | SQUARE | RECTANGULAR | SQUARE | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | SQUARE |
| 封装形式 | CHIP CARRIER | IN-LINE | CHIP CARRIER | IN-LINE | SMALL OUTLINE | IN-LINE | CHIP CARRIER |
| 峰值回流温度(摄氏度) | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| 座面最大高度 | 2.03 mm | 5.08 mm | 2.03 mm | 5.08 mm | 2.65 mm | 5.08 mm | 2.03 mm |
| 最大供电电压 (Vsup) | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V |
| 最小供电电压 (Vsup) | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V |
| 标称供电电压 (Vsup) | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V |
| 表面贴装 | YES | NO | YES | NO | YES | NO | YES |
| 技术 | TTL | TTL | TTL | TTL | TTL | TTL | TTL |
| 温度等级 | MILITARY | MILITARY | MILITARY | MILITARY | COMMERCIAL | COMMERCIAL | MILITARY |
| 端子形式 | NO LEAD | THROUGH-HOLE | NO LEAD | THROUGH-HOLE | GULL WING | THROUGH-HOLE | NO LEAD |
| 端子节距 | 1.27 mm | 2.54 mm | 1.27 mm | 2.54 mm | 1.27 mm | 2.54 mm | 1.27 mm |
| 端子位置 | QUAD | DUAL | QUAD | DUAL | DUAL | DUAL | QUAD |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 触发器类型 | POSITIVE EDGE | POSITIVE EDGE | POSITIVE EDGE | POSITIVE EDGE | POSITIVE EDGE | POSITIVE EDGE | POSITIVE EDGE |
| 宽度 | 11.43 mm | 7.62 mm | 11.43 mm | 7.62 mm | 7.5 mm | 7.62 mm | 11.43 mm |
| 最小 fmax | 45 MHz | 45 MHz | 45 MHz | 45 MHz | 45 MHz | 45 MHz | 40 MHz |
| 最大频率@ Nom-Sup | 45000000 Hz | 45000000 Hz | - | - | 45000000 Hz | 45000000 Hz | - |
| 最大I(ol) | 0.004 A | 0.004 A | 0.004 A | 0.004 A | 0.008 A | 0.008 A | - |
| 包装说明 | - | DIP, DIP24,.3 | QCCN, LCC28,.45SQ | DIP, DIP24,.6 | SOP, SOP24,.4 | DIP, DIP24,.3 | QCCN, LCC28,.45SQ |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved