General Purpose Inductor, 2200uH, 20%, 1 Element, SMD, 2121, CHIP, 2121, ROHS COMPLIANT
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | CT [ Central Technologies ] |
| 包装说明 | 2121 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 大小写代码 | 2121 |
| 构造 | Unshielded |
| 直流电阻 | 39 Ω |
| 标称电感 (L) | 2200 µH |
| 电感器应用 | POWER INDUCTOR |
| 电感器类型 | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 100 °C |
| 最低工作温度 | -30 °C |
| 封装高度 | 2.2 mm |
| 封装长度 | 5.2 mm |
| 封装形式 | SMT |
| 封装宽度 | 5.2 mm |
| 包装方法 | TR |
| 最大额定电流 | 0.064 A |
| 形状/尺寸说明 | RECTANGULAR PACKAGE |
| 屏蔽 | NO |
| 表面贴装 | YES |
| 端子位置 | DUAL ENDED |
| 端子形状 | ONE SURFACE |
| 测试频率 | 0.1 MHz |
| 容差 | 20% |

| CT875FUF-222M | CT875FUF-332M | CT875FUF-152M | CT875FUF-821M | CT875FUF-102M | CT875FUF-272M | CT875FUF-122M | CT875FUF-682M | CT875FUF-471M | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | General Purpose Inductor, 2200uH, 20%, 1 Element, SMD, 2121, CHIP, 2121, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 3300uH, 20%, 1 Element, SMD, 2121, CHIP, 2121, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 1500uH, 20%, 1 Element, SMD, 2121, CHIP, 2121, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 820uH, 20%, 1 Element, SMD, 2121, CHIP, 2121, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 1000uH, 20%, 1 Element, SMD, 2121, CHIP, 2121, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 2700uH, 20%, 1 Element, SMD, 2121, CHIP, 2121, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 1200uH, 20%, 1 Element, SMD, 2121, CHIP, 2121, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 6800uH, 20%, 1 Element, SMD, 2121, CHIP, 2121, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 470uH, 20%, 1 Element, SMD, 2121, CHIP, 2121, ROHS COMPLIANT |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 包装说明 | 2121 | 2121 | 2121 | 2121 | 2121 | 2121 | 2121 | CHIP, 2121, ROHS COMPLIANT | 2121 |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 大小写代码 | 2121 | 2121 | 2121 | 2121 | 2121 | 2121 | 2121 | 2121 | 2121 |
| 构造 | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| 直流电阻 | 39 Ω | 62 Ω | 27 Ω | 18 Ω | 20 Ω | 45 Ω | 22 Ω | 130 Ω | 8.1 Ω |
| 标称电感 (L) | 2200 µH | 3300 µH | 1500 µH | 820 µH | 1000 µH | 2700 µH | 1200 µH | 6800 µH | 470 µH |
| 电感器应用 | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR |
| 电感器类型 | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C |
| 最低工作温度 | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C |
| 封装高度 | 2.2 mm | 2.2 mm | 2.2 mm | 2.2 mm | 2.2 mm | 2.2 mm | 2.2 mm | 2.2 mm | 2.2 mm |
| 封装长度 | 5.2 mm | 5.2 mm | 5.2 mm | 5.2 mm | 5.2 mm | 5.2 mm | 5.2 mm | 5.2 mm | 5.2 mm |
| 封装形式 | SMT | SMT | SMT | SMT | SMT | SMT | SMT | SMT | SMT |
| 封装宽度 | 5.2 mm | 5.2 mm | 5.2 mm | 5.2 mm | 5.2 mm | 5.2 mm | 5.2 mm | 5.2 mm | 5.2 mm |
| 包装方法 | TR | TR | TR | TR | TR | TR | TR | TR | TR |
| 最大额定电流 | 0.064 A | 0.05 A | 0.083 A | 0.12 A | 0.095 A | 0.061 A | 0.088 A | 0.037 A | 0.14 A |
| 形状/尺寸说明 | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE |
| 屏蔽 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| 端子位置 | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED |
| 端子形状 | ONE SURFACE | ONE SURFACE | ONE SURFACE | ONE SURFACE | ONE SURFACE | ONE SURFACE | ONE SURFACE | ONE SURFACE | ONE SURFACE |
| 测试频率 | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz |
| 容差 | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% |
| 厂商名称 | CT [ Central Technologies ] | CT [ Central Technologies ] | - | - | - | - | CT [ Central Technologies ] | CT [ Central Technologies ] | CT [ Central Technologies ] |
| Base Number Matches | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved