Special Fuse, 14 x 50 mm
| 参数名称 | 属性值 |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT |
| Reach Compliance Code | compli |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 其他特性 | RATED BREAKING CAPACITY AT 250 VDC: 10000 A |
| 熔断特性 | TIME LAG |
| 主体高度 | 50 mm |
| 主体长度或直径 | 14 mm |
| 电路保护类型 | ELECTRIC FUSE |
| 安装特点 | INLINE/HOLDER |
| 最高工作温度 | 55 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 包装方法 | BOX |
| 物理尺寸 | 14mm x 50mm |
| 预放电时间-分钟 | 8 ms |
| 额定分断能力 | 100000 A |
| 额定电流 | 6 A |
| 额定电压 | 500 V |
| 额定电压(交流) | 500 V |
| 额定电压(直流) | 250 V |
| 参考标准 | DTCN; GAMT1; NNO |
| 表面贴装 | NO |
| 端子形状 | END CAP |
| Base Number Matches | 1 |

| 7025.5140 | 7025.5110 | 7025.5120 | 7025.5160 | 7025.5150 | 7025.5170 | 7025.5130 | MAT | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Special Fuse, 14 x 50 mm | Special Fuse, 14 x 50 mm | Special Fuse, 14 x 50 mm | Special Fuse, 14 x 50 mm | Special Fuse, 14 x 50 mm | Special Fuse, 14 x 50 mm | Special Fuse, 14 x 50 mm | Special Fuse, 14 x 50 mm |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | - |
| Reach Compliance Code | compli | compli | unknow | compli | compli | compli | compli | - |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | - |
| 其他特性 | RATED BREAKING CAPACITY AT 250 VDC: 10000 A | RATED BREAKING CAPACITY AT 250 VDC: 10000 A | RATED BREAKING CAPACITY AT 250 VDC: 10000 A | RATED BREAKING CAPACITY AT 250 VDC: 10000 A | RATED BREAKING CAPACITY AT 250 VDC: 10000 A | RATED BREAKING CAPACITY AT 250 VDC: 10000 A | RATED BREAKING CAPACITY AT 250 VDC: 10000 A | - |
| 熔断特性 | TIME LAG | TIME LAG | TIME LAG | TIME LAG | TIME LAG | TIME LAG | TIME LAG | - |
| 主体高度 | 50 mm | 50 mm | 50 mm | 50 mm | 50 mm | 50 mm | 50 mm | - |
| 主体长度或直径 | 14 mm | 14 mm | 14 mm | 14 mm | 14 mm | 14 mm | 14 mm | - |
| 电路保护类型 | ELECTRIC FUSE | ELECTRIC FUSE | ELECTRIC FUSE | ELECTRIC FUSE | ELECTRIC FUSE | ELECTRIC FUSE | ELECTRIC FUSE | - |
| 安装特点 | INLINE/HOLDER | INLINE/HOLDER | INLINE/HOLDER | INLINE/HOLDER | INLINE/HOLDER | INLINE/HOLDER | INLINE/HOLDER | - |
| 最高工作温度 | 55 °C | 55 °C | 55 °C | 55 °C | 55 °C | 55 °C | 55 °C | - |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | - |
| 包装方法 | BOX | BOX | BOX | BOX | BOX | BOX | BOX | - |
| 物理尺寸 | 14mm x 50mm | 14mm x 50mm | 14mm x 50mm | 14mm x 50mm | 14mm x 50mm | 14mm x 50mm | 14mm x 50mm | - |
| 预放电时间-分钟 | 8 ms | 8 ms | 8 ms | 8 ms | 8 ms | 8 ms | 8 ms | - |
| 额定分断能力 | 100000 A | 100000 A | 100000 A | 100000 A | 100000 A | 100000 A | 100000 A | - |
| 额定电流 | 6 A | 1 A | 2 A | 20 A | 10 A | 15 A | 4 A | - |
| 额定电压 | 500 V | 500 V | - | 500 V | 500 V | 500 V | 500 V | - |
| 额定电压(交流) | 500 V | 500 V | 500 V | 500 V | 500 V | 500 V | 500 V | - |
| 额定电压(直流) | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V | - |
| 参考标准 | DTCN; GAMT1; NNO | DTCN; GAMT1; NNO | DTCN; GAMT1; NNO | DTCN | DTCN; GAMT1; NNO | DTCN | DTCN; GAMT1; NNO | - |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | - |
| 端子形状 | END CAP | END CAP | END CAP | END CAP | END CAP | END CAP | END CAP | - |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved