Board Connector, 12 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.049 inch Pitch, Solder Terminal, Receptacle
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | Molex |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 其他特性 | STAGGERED CONFIGURATION |
| 板上安装选件 | BACK BOARD MOUNTING HOLE |
| 主体宽度 | 0.197 inch |
| 主体深度 | 0.276 inch |
| 主体长度 | 0.659 inch |
| 主体/外壳类型 | RECEPTACLE |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR |
| 联系完成配合 | SN |
| 联系完成终止 | GOLD |
| 触点性别 | FEMALE |
| 触点材料 | PHOSPHOR BRONZE |
| 触点模式 | RECTANGULAR |
| 触点电阻 | 30 mΩ |
| 触点样式 | SQ PIN-SKT |
| DIN 符合性 | NO |
| 介电耐压 | 500VAC V |
| 滤波功能 | NO |
| IEC 符合性 | NO |
| 绝缘电阻 | 1000000000 Ω |
| 绝缘体材料 | GLASS FILLED POLYBUTYLENE TEREPHTHALATE |
| MIL 符合性 | NO |
| 制造商序列号 | 52565 |
| 插接触点节距 | 0.049 inch |
| 插接信息 | 53339-1290 |
| 混合触点 | NO |
| 安装方式 | RIGHT ANGLE |
| 安装类型 | BOARD |
| 连接器数 | ONE |
| PCB行数 | 2 |
| 装载的行数 | 1 |
| 最高工作温度 | 105 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 选件 | GENERAL PURPOSE |
| PCB接触模式 | STAGGERED |
| PCB触点行间距 | 5.5118 mm |
| 极化密钥 | POLARIZED HOUSING |
| 额定电流(信号) | 1.5 A |
| 参考标准 | UL |
| 可靠性 | COMMERCIAL |
| 端子长度 | 0.11 inch |
| 端子节距 | 2.5 mm |
| 端接类型 | SOLDER |
| 触点总数 | 12 |
| UL 易燃性代码 | 94V-0 |
| 52565-1290 | 52565-0790 | 52565-0890 | 52565-0990 | 52565-1090 | 52565-1190 | 52565-1390 | 52565-1490 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Board Connector, 12 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.049 inch Pitch, Solder Terminal, Receptacle | Board Connector, 7 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.049 inch Pitch, Solder Terminal, Receptacle | Board Connector, 8 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.049 inch Pitch, Solder Terminal, Receptacle | Board Connector, 9 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.049 inch Pitch, Solder Terminal, Receptacle | Board Connector, 10 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.049 inch Pitch, Solder Terminal, Receptacle | Board Connector, 11 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.049 inch Pitch, Solder Terminal, Receptacle | Board Connector, 13 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.049 inch Pitch, Solder Terminal, Receptacle | Board Connector, 14 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.049 inch Pitch, Solder Terminal, Receptacle |
| 厂商名称 | Molex | Molex | Molex | Molex | Molex | Molex | Molex | Molex |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 其他特性 | STAGGERED CONFIGURATION | STAGGERED CONFIGURATION | STAGGERED CONFIGURATION | STAGGERED CONFIGURATION | STAGGERED CONFIGURATION | STAGGERED CONFIGURATION | STAGGERED CONFIGURATION | STAGGERED CONFIGURATION |
| 板上安装选件 | BACK BOARD MOUNTING HOLE | BACK BOARD MOUNTING HOLE | BACK BOARD MOUNTING HOLE | BACK BOARD MOUNTING HOLE | BACK BOARD MOUNTING HOLE | BACK BOARD MOUNTING HOLE | BACK BOARD MOUNTING HOLE | BACK BOARD MOUNTING HOLE |
| 主体宽度 | 0.197 inch | 0.197 inch | 0.197 inch | 0.197 inch | 0.197 inch | 0.197 inch | 0.197 inch | 0.197 inch |
| 主体深度 | 0.276 inch | 0.276 inch | 0.276 inch | 0.276 inch | 0.276 inch | 0.276 inch | 0.276 inch | 0.276 inch |
| 主体长度 | 0.659 inch | 0.413 inch | 0.462 inch | 0.511 inch | 0.561 inch | 0.61 inch | 0.708 inch | 0.757 inch |
| 主体/外壳类型 | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR |
| 联系完成配合 | SN | SN | SN | SN | SN | SN | SN | SN |
| 联系完成终止 | GOLD | GOLD | GOLD | GOLD | GOLD | GOLD | GOLD | GOLD |
| 触点性别 | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE |
| 触点材料 | PHOSPHOR BRONZE | PHOSPHOR BRONZE | PHOSPHOR BRONZE | PHOSPHOR BRONZE | PHOSPHOR BRONZE | PHOSPHOR BRONZE | PHOSPHOR BRONZE | PHOSPHOR BRONZE |
| 触点模式 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 触点电阻 | 30 mΩ | 30 mΩ | 30 mΩ | 30 mΩ | 30 mΩ | 30 mΩ | 30 mΩ | 30 mΩ |
| 触点样式 | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT |
| DIN 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 介电耐压 | 500VAC V | 500VAC V | 500VAC V | 500VAC V | 500VAC V | 500VAC V | 500VAC V | 500VAC V |
| 滤波功能 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| IEC 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 绝缘电阻 | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω |
| 绝缘体材料 | GLASS FILLED POLYBUTYLENE TEREPHTHALATE | GLASS FILLED POLYBUTYLENE TEREPHTHALATE | GLASS FILLED POLYBUTYLENE TEREPHTHALATE | GLASS FILLED POLYBUTYLENE TEREPHTHALATE | GLASS FILLED POLYBUTYLENE TEREPHTHALATE | GLASS FILLED POLYBUTYLENE TEREPHTHALATE | GLASS FILLED POLYBUTYLENE TEREPHTHALATE | GLASS FILLED POLYBUTYLENE TEREPHTHALATE |
| MIL 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 制造商序列号 | 52565 | 52565 | 52565 | 52565 | 52565 | 52565 | 52565 | 52565 |
| 插接触点节距 | 0.049 inch | 0.049 inch | 0.049 inch | 0.049 inch | 0.049 inch | 0.049 inch | 0.049 inch | 0.049 inch |
| 插接信息 | 53339-1290 | 53339-0790 | 53339-0890 | 53339-0990 | 53339-1090 | 53339-1190 | 53339-1390 | 53339-1490 |
| 混合触点 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 安装方式 | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE |
| 安装类型 | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD |
| 连接器数 | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE |
| PCB行数 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 装载的行数 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 最高工作温度 | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| 选件 | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE |
| PCB接触模式 | STAGGERED | STAGGERED | STAGGERED | STAGGERED | STAGGERED | STAGGERED | STAGGERED | STAGGERED |
| PCB触点行间距 | 5.5118 mm | 5.5118 mm | 5.5118 mm | 5.5118 mm | 5.5118 mm | 5.5118 mm | 5.5118 mm | 5.5118 mm |
| 极化密钥 | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING |
| 额定电流(信号) | 1.5 A | 1.5 A | 1.5 A | 1.5 A | 1.5 A | 1.5 A | 1.5 A | 1.5 A |
| 参考标准 | UL | UL | UL | UL | UL | UL | UL | UL |
| 可靠性 | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL |
| 端子长度 | 0.11 inch | 0.11 inch | 0.11 inch | 0.11 inch | 0.11 inch | 0.11 inch | 0.11 inch | 0.11 inch |
| 端子节距 | 2.5 mm | 2.5 mm | 2.5 mm | 2.5 mm | 2.5 mm | 2.5 mm | 2.5 mm | 2.5 mm |
| 端接类型 | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER |
| 触点总数 | 12 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 13 | 14 |
| UL 易燃性代码 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved