POWER/SIGNAL RELAY, DPDT, MOMENTARY, 0.06A (COIL), 12VDC (COIL), 720mW (COIL), 5A (CONTACT), THROUGH HOLE-STRAIGHT MOUNT, ROHS COMPLIANT
| 参数名称 | 属性值 |
| Objectid | 1870250807 |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| YTEOL | 0 |
| 主体宽度 | 12.8 mm |
| 主体高度 | 20.6 mm |
| 主体长度或直径 | 29.2 mm |
| 最大线圈电流(直流) | 0.06 A |
| 线圈功率 | 720 mW |
| 线圈电阻 | 200 Ω |
| 最大线圈电压(直流) | 12 V |
| 线圈/输入电源类型 | DC |
| 最大触点电流(交流) | 5 A |
| 最大触点电流(直流) | 5 A |
| 触点/输出电源类型 | AC/DC |
| 安装特点 | THROUGH HOLE-STRAIGHT MOUNT |
| 物理尺寸 | 29.2mm X 12.8mm X 20.6mm |
| 参考标准 | CSA; SEMKO; UL; VDE |
| 继电器动作 | MOMENTARY |
| 继电器功能 | DPDT |
| 继电器类型 | POWER/SIGNAL RELAY |
| 表面贴装 | NO |
| 端接类型 | SOLDER |

| OMI-SH-212D,594 | OMI-SH-205D,594 | OMI-SH-205L,594 | OMI-SH-224D,594 | OMI-SH-212L,594 | OMI-SH-224L,594 | OMI-SS-205L,500 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | POWER/SIGNAL RELAY, DPDT, MOMENTARY, 0.06A (COIL), 12VDC (COIL), 720mW (COIL), 5A (CONTACT), THROUGH HOLE-STRAIGHT MOUNT, ROHS COMPLIANT | POWER/SIGNAL RELAY, DPDT, MOMENTARY, 0.144A (COIL), 5VDC (COIL), 720mW (COIL), 5A (CONTACT), THROUGH HOLE-STRAIGHT MOUNT, ROHS COMPLIANT | POWER/SIGNAL RELAY, DPDT, MOMENTARY, 0.108A (COIL), 5VDC (COIL), 540mW (COIL), 5A (CONTACT), THROUGH HOLE-STRAIGHT MOUNT, ROHS COMPLIANT | POWER/SIGNAL RELAY, DPDT, MOMENTARY, 0.03A (COIL), 24VDC (COIL), 720mW (COIL), 5A (CONTACT), THROUGH HOLE-STRAIGHT MOUNT, ROHS COMPLIANT | POWER/SIGNAL RELAY, DPDT, MOMENTARY, 0.045A (COIL), 12VDC (COIL), 540mW (COIL), 5A (CONTACT), THROUGH HOLE-STRAIGHT MOUNT, ROHS COMPLIANT | POWER/SIGNAL RELAY, DPDT, MOMENTARY, 0.046A (COIL), 24VDC (COIL), 1100mW (COIL), 5A (CONTACT), THROUGH HOLE-STRAIGHT MOUNT, ROHS COMPLIANT | POWER/SIGNAL RELAY, DPDT, MOMENTARY, 0.108A (COIL), 5VDC (COIL), 540mW (COIL), 5A (CONTACT), THROUGH HOLE-STRAIGHT MOUNT, ROHS COMPLIANT |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknow |
| 主体宽度 | 12.8 mm | 12.8 mm | 12.8 mm | 12.8 mm | 12.8 mm | 12.8 mm | 12.8 mm |
| 主体高度 | 20.6 mm | 20.6 mm | 20.6 mm | 20.6 mm | 20.6 mm | 20.6 mm | 20.6 mm |
| 主体长度或直径 | 29.2 mm | 29.2 mm | 29.2 mm | 29.2 mm | 29.2 mm | 29.2 mm | 29.2 mm |
| 最大线圈电流(直流) | 0.06 A | 0.144 A | 0.108 A | 0.03 A | 0.045 A | 0.046 A | 0.108 A |
| 线圈功率 | 720 mW | 720 mW | 540 mW | 720 mW | 540 mW | 1100 mW | 540 mW |
| 线圈电阻 | 200 Ω | 36 Ω | 47 Ω | 820 Ω | 270 Ω | 540 Ω | 47 Ω |
| 最大线圈电压(直流) | 12 V | 5 V | 5 V | 24 V | 12 V | 24 V | 5 V |
| 线圈/输入电源类型 | DC | DC | DC | DC | DC | DC | DC |
| 最大触点电流(交流) | 5 A | 5 A | 5 A | 5 A | 5 A | 5 A | 5 A |
| 最大触点电流(直流) | 5 A | 5 A | 5 A | 5 A | 5 A | 5 A | 5 A |
| 触点/输出电源类型 | AC/DC | AC/DC | AC/DC | AC/DC | AC/DC | AC/DC | AC/DC |
| 安装特点 | THROUGH HOLE-STRAIGHT MOUNT | THROUGH HOLE-STRAIGHT MOUNT | THROUGH HOLE-STRAIGHT MOUNT | THROUGH HOLE-STRAIGHT MOUNT | THROUGH HOLE-STRAIGHT MOUNT | THROUGH HOLE-STRAIGHT MOUNT | THROUGH HOLE-STRAIGHT MOUNT |
| 物理尺寸 | 29.2mm X 12.8mm X 20.6mm | 29.2mm X 12.8mm X 20.6mm | 29.2mm X 12.8mm X 20.6mm | 29.2mm X 12.8mm X 20.6mm | 29.2mm X 12.8mm X 20.6mm | 29.2mm x 12.8mm x 20.6mm | 29.2mm X 12.8mm X 20.6mm |
| 参考标准 | CSA; SEMKO; UL; VDE | CSA; SEMKO; UL; VDE | CSA; SEMKO; UL; VDE | CSA; SEMKO; UL; VDE | CSA; SEMKO; UL; VDE | CSA; SEMKO; UL; VDE | CSA; SEMKO; UL; VDE |
| 继电器动作 | MOMENTARY | MOMENTARY | MOMENTARY | MOMENTARY | MOMENTARY | MOMENTARY | MOMENTARY |
| 继电器功能 | DPDT | DPDT | DPDT | DPDT | DPDT | DPDT | DPDT |
| 继电器类型 | POWER/SIGNAL RELAY | POWER/SIGNAL RELAY | POWER/SIGNAL RELAY | POWER/SIGNAL RELAY | POWER/SIGNAL RELAY | POWER/SIGNAL RELAY | POWER/SIGNAL RELAY |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 端接类型 | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER |
| Objectid | 1870250807 | 1871448292 | 1632502104 | - | 1864851229 | - | - |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | - | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved