74LVC1G17 - Single Schmitt trigger buffer SON 6-Pin
| 参数名称 | 属性值 |
| Brand Name | Nexperia |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | Nexperia |
| 零件包装代码 | SON |
| 包装说明 | 1 X 1.45 MM, 0.50 MM HEIGHT, PLASTIC, MO-252, SOT-886, SON-6 |
| 针数 | 6 |
| 制造商包装代码 | SOT886 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Samacsys Description | 74LVC1G17 - Single Schmitt trigger buffer@en-us |
| 系列 | LVC/LCX/Z |
| JESD-30 代码 | R-PDSO-N6 |
| JESD-609代码 | e3 |
| 长度 | 1.45 mm |
| 逻辑集成电路类型 | BUFFER |
| 湿度敏感等级 | 1 |
| 功能数量 | 1 |
| 输入次数 | 1 |
| 端子数量 | 6 |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY |
| 封装代码 | VSON |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE, VERY THIN PROFILE |
| 峰值回流温度(摄氏度) | 260 |
| 传播延迟(tpd) | 14 ns |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 座面最大高度 | 0.5 mm |
| 最大供电电压 (Vsup) | 5.5 V |
| 最小供电电压 (Vsup) | 1.65 V |
| 标称供电电压 (Vsup) | 1.8 V |
| 表面贴装 | YES |
| 技术 | CMOS |
| 温度等级 | AUTOMOTIVE |
| 端子面层 | Tin (Sn) |
| 端子形式 | NO LEAD |
| 端子节距 | 0.5 mm |
| 端子位置 | DUAL |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | 30 |
| 宽度 | 1 mm |
| Base Number Matches | 1 |

| 74LVC1G17GM,132 | 74LVC1G17GN,132 | 74LVC1G17GM,115 | 74LVC1G17GS,132 | 74LVC1G17GW,125 | 74LVC1G17GX,125 | 74LVC1G17GW/C,125 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | 74LVC1G17 - Single Schmitt trigger buffer SON 6-Pin | IC BUFFER NON-INVERT 5.5V 6XSON | IC BUFFER NON-INVERT 5.5V 6XSON | IC BUFFER NON-INVERT 5.5V 6XSON | 74LVC1G17 - Single Schmitt trigger buffer SON 5-Pin | 74LVC1G17 - Single Schmitt trigger buffer TSSOP 5-Pin | |
| Brand Name | Nexperia | Nexperia | Nexperia | Nexperia | Nexperia | Nexperia | Nexperia |
| 包装说明 | 1 X 1.45 MM, 0.50 MM HEIGHT, PLASTIC, MO-252, SOT-886, SON-6 | 0.9 X 1 MM, 0.35 MM HEIGHT, SOT-1115, SON-6 | 1 X 1.45 MM, 0.50 MM HEIGHT, PLASTIC, MO-252, SOT-886, SON-6 | 1 X 1 MM, 0.35 MM HEIGHT, 0.35 MM PITCH, SOT-1202, SON-6 | TSSOP, | 0.80 X 0.80 MM, 0.35 MM HEIGHT, PLASTIC, SOT-1226, X2SON-5 | 1.25 MM WIDTH, PLASTIC, MO-203, SC-88A, SOT353-1, TSSOP-5 |
| 制造商包装代码 | SOT886 | SOT1115 | SOT886 | SOT1202 | SOT353-1 | SOT1226 | SOT353-1 |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | - |
| 厂商名称 | Nexperia | Nexperia | Nexperia | Nexperia | Nexperia | Nexperia | - |
| 零件包装代码 | SON | SON | SON | - | TSSOP | SON | TSSOP |
| 针数 | 6 | 6 | 6 | - | 5 | 5 | 5 |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | - |
| Samacsys Description | 74LVC1G17 - Single Schmitt trigger buffer@en-us | 74LVC1G17 - Single Schmitt trigger buffer@en-us | 74LVC1G17 - Single Schmitt trigger buffer@en-us | 74LVC1G17 - Single Schmitt trigger buffer@en-us | 74LVC1G17 - Single Schmitt trigger buffer@en-us | - | - |
| 系列 | LVC/LCX/Z | LVC/LCX/Z | LVC/LCX/Z | LVC/LCX/Z | LVC/LCX/Z | LVC/LCX/Z | - |
| JESD-30 代码 | R-PDSO-N6 | R-PDSO-N6 | R-PDSO-N6 | S-PDSO-N6 | R-PDSO-G5 | S-PDSO-N5 | - |
| JESD-609代码 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | - |
| 长度 | 1.45 mm | 1 mm | 1.45 mm | 1 mm | 2.05 mm | 0.8 mm | - |
| 逻辑集成电路类型 | BUFFER | BUFFER | BUFFER | BUFFER | BUFFER | BUFFER | - |
| 湿度敏感等级 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - |
| 输入次数 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - |
| 端子数量 | 6 | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | - |
| 最高工作温度 | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | - |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | - |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | - |
| 封装代码 | VSON | SON | VSON | VSON | TSSOP | SON | - |
| 封装形状 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | SQUARE | RECTANGULAR | SQUARE | - |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE, VERY THIN PROFILE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE, VERY THIN PROFILE | SMALL OUTLINE, VERY THIN PROFILE | SMALL OUTLINE, THIN PROFILE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE | - |
| 传播延迟(tpd) | 14 ns | 14 ns | 14 ns | 14 ns | 14 ns | 14 ns | - |
| 座面最大高度 | 0.5 mm | 0.35 mm | 0.5 mm | 0.35 mm | 1.1 mm | 0.35 mm | - |
| 最大供电电压 (Vsup) | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | - |
| 最小供电电压 (Vsup) | 1.65 V | 1.65 V | 1.65 V | 1.65 V | 1.65 V | 1.65 V | - |
| 标称供电电压 (Vsup) | 1.8 V | 3 V | 1.8 V | 3 V | 3 V | 3.3 V | - |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES | YES | YES | - |
| 技术 | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | - |
| 温度等级 | AUTOMOTIVE | AUTOMOTIVE | AUTOMOTIVE | AUTOMOTIVE | AUTOMOTIVE | AUTOMOTIVE | - |
| 端子面层 | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | - |
| 端子形式 | NO LEAD | NO LEAD | NO LEAD | NO LEAD | GULL WING | NO LEAD | - |
| 端子节距 | 0.5 mm | 0.3 mm | 0.5 mm | 0.35 mm | 0.65 mm | 0.48 mm | - |
| 端子位置 | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | - |
| 宽度 | 1 mm | 0.9 mm | 1 mm | 1 mm | 1.25 mm | 0.8 mm | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved