General Purpose Inductor, 7.2uH, 20%, 1 Element, SMD
| 参数名称 | 属性值 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 直流电阻 | 0.0135 Ω |
| 标称电感 (L) | 7.2 µH |
| 电感器应用 | POWER INDUCTOR |
| 电感器类型 | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| 制造商序列号 | CTEP125H |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 100 °C |
| 最低工作温度 | -30 °C |
| 形状/尺寸说明 | RECTANGULAR PACKAGE |
| 屏蔽 | YES |
| 表面贴装 | YES |
| 端子位置 | DUAL ENDED |
| 端子形状 | WRAPAROUND |
| 测试频率 | 0.1 MHz |
| 容差 | 20% |
| Base Number Matches | 1 |

| CTEP125H-7R2 | CTEP125H-4R0 | CTEP125H-5R6 | CTEP125H-1R8 | CTEP125H-1R0 | CTEP125H-2R8 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | General Purpose Inductor, 7.2uH, 20%, 1 Element, SMD | General Purpose Inductor, 4uH, 20%, 1 Element, SMD | General Purpose Inductor, 5.6uH, 20%, 1 Element, SMD | General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, SMD | General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, SMD | General Purpose Inductor, 2.8uH, 20%, 1 Element, SMD |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 直流电阻 | 0.0135 Ω | 0.008 Ω | 0.0114 Ω | 0.0034 Ω | 0.0025 Ω | 0.0054 Ω |
| 标称电感 (L) | 7.2 µH | 4 µH | 5.6 µH | 1.8 µH | 1 µH | 2.8 µH |
| 电感器应用 | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR |
| 电感器类型 | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| 制造商序列号 | CTEP125H | CTEP125H | CTEP125H | CTEP125H | CTEP125H | CTEP125H |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C |
| 最低工作温度 | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C |
| 形状/尺寸说明 | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE |
| 屏蔽 | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| 端子位置 | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED |
| 端子形状 | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND |
| 测试频率 | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz |
| 容差 | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved