Single Color LED, Blue, Transparent Clear, T-1, 3.2mm,
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | Micro Electronics |
| Reach Compliance Code | unknown |
| 颜色 | BLUE |
| 配置 | SINGLE |
| 透镜类型 | TRANSPARENT CLEAR |
| 安装特点 | RADIAL MOUNT |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 2 |
| 光电设备类型 | SINGLE COLOR LED |
| 总高度 | 5.3 mm |
| 包装方法 | BULK |
| 峰值波长 | 468 nm |
| 形状 | ROUND |
| 尺寸 | 3.2 mm |
| 表面贴装 | NO |
| T代码 | T-1 |
| 端子节距 | 2.54 mm |
| 视角 | 40 deg |
| Base Number Matches | 1 |
| MBB31TAS | MBB55CA | MBB32CA | MBB33W | |
|---|---|---|---|---|
| 描述 | Single Color LED, Blue, Transparent Clear, T-1, 3.2mm, | Single Color LED, Blue, Transparent, T-1 3/4, 5mm, | Single Color LED, Blue, Transparent, T-1, 3mm, | Single Color LED, Blue, Diffused White, T-1, 3mm, |
| 厂商名称 | Micro Electronics | Micro Electronics | Micro Electronics | Micro Electronics |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown |
| 颜色 | BLUE | BLUE | BLUE | BLUE |
| 配置 | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE |
| 透镜类型 | TRANSPARENT CLEAR | TRANSPARENT | TRANSPARENT | DIFFUSED WHITE |
| 安装特点 | RADIAL MOUNT | RADIAL MOUNT | RADIAL MOUNT | RADIAL MOUNT |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 光电设备类型 | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED |
| 总高度 | 5.3 mm | 6.8 mm | 5.32 mm | 5.1 mm |
| 包装方法 | BULK | BULK | BULK | BULK |
| 峰值波长 | 468 nm | 430 nm | 430 nm | 430 nm |
| 形状 | ROUND | CYLINDRICAL | ROUND | ROUND |
| 尺寸 | 3.2 mm | 5 mm | 3 mm | 3 mm |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO |
| T代码 | T-1 | T-1 3/4 | T-1 | T-1 |
| 端子节距 | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.5 mm | 2.54 mm |
| 视角 | 40 deg | 170 deg | 30 deg | 70 deg |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved