General Purpose Inductor, 470uH, 1 Element, ROHS COMPLIANT
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | TT Electronics plc |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 构造 | Rectangular |
| 直流电阻 | 1.18 Ω |
| 标称电感 (L) | 470 µH |
| 电感器应用 | POWER INDUCTOR |
| 电感器类型 | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| JESD-609代码 | e3/e1 |
| 引线长度 | 3.81 mm |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 105 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 封装高度 | 17.78 mm |
| 封装长度 | 17.78 mm |
| 封装形式 | Radial |
| 封装宽度 | 12.7 mm |
| 包装方法 | Bulk |
| 最大额定电流 | 0.9 A |
| 形状/尺寸说明 | RECTANGULAR PACKAGE |
| 屏蔽 | NO |
| 表面贴装 | NO |
| 端子面层 | MATTE TIN/TIN SILVER COPPER |
| 端子位置 | RADIAL |
| 端子形状 | FLAT |
| Base Number Matches | 1 |

| HM15-10470LF | HM15-10150LF | HM15-10330LF | HM15-10820LF | HM15-10680LF | HM15-20220LF | HM15-11000LF | HM15-20470LF | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | General Purpose Inductor, 470uH, 1 Element, ROHS COMPLIANT | inductor LO pwr 150uh 1.7A T/H | inductor LO pwr 330uh 1A T/H | inductor LO pwr 820uh 0.75a T/H | General Purpose Inductor, 680uH, 1 Element, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 220uH, 1 Element, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 1000uH, 1 Element, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 470uH, 1 Element, ROHS COMPLIANT |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 厂商名称 | TT Electronics plc | TT Electronics plc | TT Electronics plc | TT Electronics plc | TT Electronics plc | TT Electronics plc | TT Electronics plc | TT Electronics plc |
| Reach Compliance Code | compliant | compli | compli | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 构造 | Rectangular | Rectangul | Rectangul | Rectangular | Rectangular | Rectangular | Rectangular | Rectangular |
| 直流电阻 | 1.18 Ω | 0.36 Ω | 0.74 Ω | 2.3 Ω | 1.25 Ω | 0.38 Ω | 2.4 Ω | 1.18 Ω |
| 标称电感 (L) | 470 µH | 150 µH | 330 µH | 820 µH | 680 µH | 220 µH | 1000 µH | 470 µH |
| 电感器应用 | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR |
| 电感器类型 | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| JESD-609代码 | e3/e1 | e3/e1 | e3/e1 | e3/e1 | e3/e1 | e3/e1 | e3/e1 | e3/e1 |
| 引线长度 | 3.81 mm | 3.81 mm | 3.81 mm | 3.81 mm | 3.81 mm | 3.81 mm | 3.81 mm | 3.81 mm |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| 封装高度 | 17.78 mm | 17.78 mm | 17.78 mm | 17.78 mm | 17.78 mm | 11.43 mm | 17.78 mm | 11.43 mm |
| 封装长度 | 17.78 mm | 17.78 mm | 17.78 mm | 17.78 mm | 17.78 mm | 17.78 mm | 17.78 mm | 17.78 mm |
| 封装形式 | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| 封装宽度 | 12.7 mm | 12.7 mm | 12.7 mm | 12.7 mm | 12.7 mm | 17.78 mm | 12.7 mm | 17.78 mm |
| 包装方法 | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| 最大额定电流 | 0.9 A | 1.7 A | 1 A | 0.75 A | 0.85 A | 1.5 A | 0.5 A | 0.9 A |
| 形状/尺寸说明 | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE |
| 屏蔽 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 端子面层 | MATTE TIN/TIN SILVER COPPER | MATTE TIN/TIN SILVER COPPER | MATTE TIN/TIN SILVER COPPER | MATTE TIN/TIN SILVER COPPER | MATTE TIN/TIN SILVER COPPER | MATTE TIN/TIN SILVER COPPER | MATTE TIN/TIN SILVER COPPER | MATTE TIN/TIN SILVER COPPER |
| 端子位置 | RADIAL | RADIAL | RADIAL | RADIAL | RADIAL | RADIAL | RADIAL | RADIAL |
| 端子形状 | FLAT | FLAT | FLAT | FLAT | FLAT | FLAT | FLAT | FLAT |
| Base Number Matches | 1 | - | - | - | 1 | 1 | 1 | 1 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved