IC ACT SERIES, QUAD 2 LINE TO 1 LINE MULTIPLEXER, INVERTED OUTPUT, CQCC20, CERAMIC, LCC-20, Multiplexer/Demultiplexer
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 |
| 包装说明 | QCCN, LCC20,.35SQ |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Is Samacsys | N |
| 系列 | ACT |
| JESD-30 代码 | S-CQCC-N20 |
| JESD-609代码 | e0 |
| 长度 | 8.89 mm |
| 负载电容(CL) | 50 pF |
| 逻辑集成电路类型 | MULTIPLEXER |
| 最大I(ol) | 0.024 A |
| 功能数量 | 4 |
| 输入次数 | 2 |
| 输出次数 | 1 |
| 端子数量 | 20 |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 输出特性 | 3-STATE |
| 输出极性 | INVERTED |
| 封装主体材料 | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED |
| 封装代码 | QCCN |
| 封装等效代码 | LCC20,.35SQ |
| 封装形状 | SQUARE |
| 封装形式 | CHIP CARRIER |
| 峰值回流温度(摄氏度) | NOT SPECIFIED |
| 电源 | 5 V |
| Prop。Delay @ Nom-Sup | 9.5 ns |
| 传播延迟(tpd) | 9.5 ns |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 筛选级别 | MIL-STD-883 Class B |
| 座面最大高度 | 1.905 mm |
| 最大供电电压 (Vsup) | 5.5 V |
| 最小供电电压 (Vsup) | 4.5 V |
| 标称供电电压 (Vsup) | 5 V |
| 表面贴装 | YES |
| 技术 | CMOS |
| 温度等级 | MILITARY |
| 端子面层 | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| 端子形式 | NO LEAD |
| 端子节距 | 1.27 mm |
| 端子位置 | QUAD |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED |
| 宽度 | 8.89 mm |
| Base Number Matches | 1 |
| 54ACT158LMQB | 54ACT158FMQB | 54ACT158DMQB | 74AC158PCQR | 74ACT158FCQR | 74AC158SCQR | 74ACT158PCQR | 74ACT158SCQR | 74ACT158LCQR | 54AC158LMQB | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | IC ACT SERIES, QUAD 2 LINE TO 1 LINE MULTIPLEXER, INVERTED OUTPUT, CQCC20, CERAMIC, LCC-20, Multiplexer/Demultiplexer | IC ACT SERIES, QUAD 2 LINE TO 1 LINE MULTIPLEXER, INVERTED OUTPUT, CDFP16, CERAMIC, DFP-16, Multiplexer/Demultiplexer | IC ACT SERIES, QUAD 2 LINE TO 1 LINE MULTIPLEXER, INVERTED OUTPUT, CDIP16, CERAMIC, DIP-16, Multiplexer/Demultiplexer | IC AC SERIES, QUAD 2 LINE TO 1 LINE MULTIPLEXER, INVERTED OUTPUT, PDIP16, PLASTIC, DIP-16, Multiplexer/Demultiplexer | IC ACT SERIES, QUAD 2 LINE TO 1 LINE MULTIPLEXER, INVERTED OUTPUT, CDFP16, CERAMIC, FP-16, Multiplexer/Demultiplexer | IC AC SERIES, QUAD 2 LINE TO 1 LINE MULTIPLEXER, INVERTED OUTPUT, PDSO16, SOIC-16, Multiplexer/Demultiplexer | IC ACT SERIES, QUAD 2 LINE TO 1 LINE MULTIPLEXER, INVERTED OUTPUT, PDIP16, PLASTIC, DIP-16, Multiplexer/Demultiplexer | IC ACT SERIES, QUAD 2 LINE TO 1 LINE MULTIPLEXER, INVERTED OUTPUT, PDSO16, SOIC-16, Multiplexer/Demultiplexer | IC ACT SERIES, QUAD 2 LINE TO 1 LINE MULTIPLEXER, INVERTED OUTPUT, CQCC20, CERAMIC, LCC-20, Multiplexer/Demultiplexer | IC AC SERIES, QUAD 2 LINE TO 1 LINE MULTIPLEXER, INVERTED OUTPUT, CQCC20, CERAMIC, LCC-20, Multiplexer/Demultiplexer |
| 包装说明 | QCCN, LCC20,.35SQ | DFP, FL16,.3 | DIP, DIP16,.3 | PLASTIC, DIP-16 | CERAMIC, FP-16 | SOP, SOP16,.25 | DIP, DIP16,.3 | SOP, SOP16,.25 | CERAMIC, LCC-20 | QCCN, LCC20,.35SQ |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknow |
| 系列 | ACT | ACT | ACT | AC | ACT | AC | ACT | ACT | ACT | AC |
| JESD-30 代码 | S-CQCC-N20 | R-GDFP-F16 | R-GDIP-T16 | R-PDIP-T16 | R-GDFP-F16 | R-PDSO-G16 | R-PDIP-T16 | R-PDSO-G16 | S-CQCC-N20 | S-CQCC-N20 |
| 长度 | 8.89 mm | 9.6645 mm | 19.43 mm | 19.305 mm | 9.6645 mm | 9.9 mm | 19.305 mm | 9.9 mm | 8.89 mm | 8.89 mm |
| 负载电容(CL) | 50 pF | 50 pF | 50 pF | 50 pF | 50 pF | 50 pF | 50 pF | 50 pF | 50 pF | 50 pF |
| 逻辑集成电路类型 | MULTIPLEXER | MULTIPLEXER | MULTIPLEXER | MULTIPLEXER | MULTIPLEXER | MULTIPLEXER | MULTIPLEXER | MULTIPLEXER | MULTIPLEXER | MULTIPLEXER |
| 功能数量 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| 输入次数 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 输出次数 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 20 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 20 | 20 |
| 最高工作温度 | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -55 °C |
| 输出极性 | INVERTED | INVERTED | INVERTED | INVERTED | INVERTED | INVERTED | INVERTED | INVERTED | INVERTED | INVERTED |
| 封装主体材料 | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED | CERAMIC, GLASS-SEALED | CERAMIC, GLASS-SEALED | PLASTIC/EPOXY | CERAMIC, GLASS-SEALED | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED |
| 封装代码 | QCCN | DFP | DIP | DIP | DFP | SOP | DIP | SOP | QCCN | QCCN |
| 封装形状 | SQUARE | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | SQUARE | SQUARE |
| 封装形式 | CHIP CARRIER | FLATPACK | IN-LINE | IN-LINE | FLATPACK | SMALL OUTLINE | IN-LINE | SMALL OUTLINE | CHIP CARRIER | CHIP CARRIER |
| 传播延迟(tpd) | 9.5 ns | 9.5 ns | 9.5 ns | 10 ns | 10 ns | 10 ns | 10 ns | 10 ns | 10 ns | 11 ns |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| 座面最大高度 | 1.905 mm | 2.032 mm | 5.08 mm | 5.08 mm | 2.032 mm | 1.75 mm | 5.08 mm | 1.75 mm | 1.905 mm | 1.905 mm |
| 最大供电电压 (Vsup) | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 6 V | 5.5 V | 6 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 6 V |
| 最小供电电压 (Vsup) | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 2 V | 4.5 V | 2 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 2 V |
| 标称供电电压 (Vsup) | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 3.3 V |
| 表面贴装 | YES | YES | NO | NO | YES | YES | NO | YES | YES | YES |
| 技术 | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS |
| 温度等级 | MILITARY | MILITARY | MILITARY | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | MILITARY |
| 端子形式 | NO LEAD | FLAT | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | FLAT | GULL WING | THROUGH-HOLE | GULL WING | NO LEAD | NO LEAD |
| 端子节距 | 1.27 mm | 1.27 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 2.54 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm |
| 端子位置 | QUAD | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | QUAD | QUAD |
| 宽度 | 8.89 mm | 6.604 mm | 7.62 mm | 7.62 mm | 6.604 mm | 3.9 mm | 7.62 mm | 3.9 mm | 8.89 mm | 8.89 mm |
| 是否Rohs认证 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | - | 不符合 | 不符合 | 不符合 | - | 不符合 |
| JESD-609代码 | e0 | e0 | e0 | e0 | - | e0 | e0 | e0 | - | e0 |
| 最大I(ol) | 0.024 A | 0.024 A | 0.024 A | 0.024 A | - | 0.024 A | 0.024 A | 0.024 A | - | 0.024 A |
| 封装等效代码 | LCC20,.35SQ | FL16,.3 | DIP16,.3 | DIP16,.3 | - | SOP16,.25 | DIP16,.3 | SOP16,.25 | - | LCC20,.35SQ |
| 峰值回流温度(摄氏度) | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | - | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | - | NOT SPECIFIED |
| 电源 | 5 V | 5 V | 5 V | 2/6 V | - | 2/6 V | 5 V | 5 V | - | 2/6 V |
| Prop。Delay @ Nom-Sup | 9.5 ns | 9.5 ns | 9.5 ns | 10 ns | - | 10 ns | 8.5 ns | 8.5 ns | - | - |
| 端子面层 | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | - | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | - | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | - | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | - | NOT SPECIFIED |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - |
| 厂商名称 | - | - | - | National Semiconductor(TI ) | National Semiconductor(TI ) | National Semiconductor(TI ) | National Semiconductor(TI ) | National Semiconductor(TI ) | National Semiconductor(TI ) | National Semiconductor(TI ) |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved