LDO Voltage Regulators Low voltage LDO Regulator
| 参数名称 | 属性值 |
| Product Attribute | Attribute Value |
| 制造商 Manufacturer | Ricoh Electronics |
| 产品种类 Product Category | LDO Voltage Regulators |
| RoHS | Details |
| 安装风格 Mounting Style | SMD/SMT |
| 封装 / 箱体 Package / Case | DFN1212-6 |
| Output Voltage | 2.8 V |
| Output Current | 300 mA |
| Number of Outputs | 1 Output |
| Input Voltage MAX | 5.25 V |
| Input Voltage MIN | 1.4 V |
| 输出类型 Output Type | Fixed |
| 最小工作温度 Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| 最大工作温度 Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Load Regulation | 35 mV |
| Dropout Voltage | 230 mV |
| 系列 Packaging | Reel |
| 产品 Product | LDO Regulators |
| 类型 Type | CMOS LDO Regulator |
| PSRR / Ripple Rejection - Typ | 70 dB |
| Voltage Regulation Accuracy | 1 % |
| Line Regulation | 0.02 % / V |
| 工作电源电流 Operating Supply Current | 55 uA |
| Pd-功率耗散 Pd - Power Dissipation | 400 mW |
| 工厂包装数量 Factory Pack Quantity | 5000 |

| RP200K281D-TR | RP200K181D-TR | RP200N301D-TR-FE | |
|---|---|---|---|
| 描述 | LDO Voltage Regulators Low voltage LDO Regulator | LDO Voltage Regulators Low voltage LDO Regulator | LDO Voltage Regulators Low voltage LDO Regulator |
| Product Attribute | Attribute Value | Attribute Value | Attribute Value |
| 制造商 Manufacturer |
Ricoh Electronics | Ricoh Electronics | Ricoh Electronics |
| 产品种类 Product Category |
LDO Voltage Regulators | LDO Voltage Regulators | LDO Voltage Regulators |
| RoHS | Details | Details | Details |
| 安装风格 Mounting Style |
SMD/SMT | SMD/SMT | SMD/SMT |
| 封装 / 箱体 Package / Case |
DFN1212-6 | DFN1212-6 | SOT-23-5 |
| Output Voltage | 2.8 V | 1.8 V | 3 V |
| Output Current | 300 mA | 300 mA | 300 mA |
| Number of Outputs | 1 Output | 1 Output | 1 Output |
| Input Voltage MAX | 5.25 V | 5.25 V | 5.25 V |
| Input Voltage MIN | 1.4 V | 1.4 V | 1.4 V |
| 输出类型 Output Type |
Fixed | Fixed | Fixed |
| 最小工作温度 Minimum Operating Temperature |
- 40 C | - 40 C | - 40 C |
| 最大工作温度 Maximum Operating Temperature |
+ 85 C | + 85 C | + 85 C |
| Load Regulation | 35 mV | 35 mV | 35 mV |
| Dropout Voltage | 230 mV | 340 mV | 230 mV |
| 系列 Packaging |
Reel | Reel | Reel |
| 产品 Product |
LDO Regulators | LDO Regulators | LDO Regulators |
| 类型 Type |
CMOS LDO Regulator | CMOS LDO Regulator | CMOS LDO Regulator |
| PSRR / Ripple Rejection - Typ | 70 dB | 70 dB | 70 dB |
| Voltage Regulation Accuracy | 1 % | 1 % | 1 % |
| Line Regulation | 0.02 % / V | 0.02 % / V | 0.02 % / V |
| 工作电源电流 Operating Supply Current |
55 uA | 55 uA | 55 uA |
| Pd-功率耗散 Pd - Power Dissipation |
400 mW | 400 mW | 420 mW |
| 工厂包装数量 Factory Pack Quantity |
5000 | 5000 | 3000 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved