1.5 Amps 2.85 thru 12Volts LOW DROPOUT POSITIVE LINEAR VOLTAGE REGULATOR
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | SSDI |
| 零件包装代码 | TO-254Z |
| 包装说明 | , |
| 针数 | 3 |
| Reach Compliance Code | compli |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 最大回动电压 1 | 1.5 V |
| 最大输入电压 | 25 V |
| 最小输入电压 | 13.5 V |
| JESD-30 代码 | R-CSFM-W3 |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 3 |
| 工作温度TJ-Max | 150 °C |
| 工作温度TJ-Mi | -55 °C |
| 最大输出电流 1 | 1.5 A |
| 最大输出电压 1 | 12.24 V |
| 最小输出电压 1 | 11.76 V |
| 标称输出电压 1 | 12 V |
| 封装主体材料 | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | FLANGE MOUNT |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 调节器类型 | FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR |
| 表面贴装 | NO |
| 端子形式 | WIRE |
| 端子位置 | SINGLE |

| SVR1085-12Z | SVR1085-12M | SVR1085-3.3M | SVR1085-3.3Z | SVR1085-3.3D3 | SVR1085-3.3D2 | SVR1085-12D3 | SVR1085-12D2 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | 1.5 Amps 2.85 thru 12Volts LOW DROPOUT POSITIVE LINEAR VOLTAGE REGULATOR | 1.5 Amps 2.85 thru 12Volts LOW DROPOUT POSITIVE LINEAR VOLTAGE REGULATOR | 1.5 Amps 2.85 thru 12Volts LOW DROPOUT POSITIVE LINEAR VOLTAGE REGULATOR | 1.5 Amps 2.85 thru 12Volts LOW DROPOUT POSITIVE LINEAR VOLTAGE REGULATOR | 1.5 Amps 2.85 thru 12Volts LOW DROPOUT POSITIVE LINEAR VOLTAGE REGULATOR | 1.5 Amps 2.85 thru 12Volts LOW DROPOUT POSITIVE LINEAR VOLTAGE REGULATOR | 1.5 Amps 2.85 thru 12Volts LOW DROPOUT POSITIVE LINEAR VOLTAGE REGULATOR | 1.5 Amps 2.85 thru 12Volts LOW DROPOUT POSITIVE LINEAR VOLTAGE REGULATOR |
| 厂商名称 | SSDI | SSDI | SSDI | SSDI | SSDI | SSDI | SSDI | SSDI |
| 零件包装代码 | TO-254Z | TO-254 | TO-254 | TO-254Z | D2PAK | D2PAK | D2PAK | D2PAK |
| 针数 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Reach Compliance Code | compli | compli | compli | compli | compli | compli | compli | compli |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 最大回动电压 1 | 1.5 V | 1.5 V | 1.5 V | 1.5 V | 1.5 V | 1.5 V | 1.5 V | 1.5 V |
| 最大输入电压 | 25 V | 25 V | 18 V | 18 V | 18 V | 18 V | 25 V | 25 V |
| 最小输入电压 | 13.5 V | 13.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 13.5 V | 13.5 V |
| JESD-30 代码 | R-CSFM-W3 | R-CSFM-W3 | R-CSFM-W3 | R-CSFM-W3 | S-PSSO-G3 | R-PSSO-G3 | S-PSSO-G3 | R-PSSO-G3 |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| 工作温度TJ-Max | 150 °C | 150 °C | 150 °C | 150 °C | 150 °C | 150 °C | 150 °C | 150 °C |
| 工作温度TJ-Mi | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| 最大输出电流 1 | 1.5 A | 1.5 A | 1.5 A | 1.5 A | 1.5 A | 1.5 A | 1.5 A | 1.5 A |
| 最大输出电压 1 | 12.24 V | 12.24 V | 3.365 V | 3.365 V | 3.365 V | 3.365 V | 12.24 V | 12.24 V |
| 最小输出电压 1 | 11.76 V | 11.76 V | 3.235 V | 3.235 V | 3.235 V | 3.235 V | 11.76 V | 11.76 V |
| 标称输出电压 1 | 12 V | 12 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 12 V | 12 V |
| 封装主体材料 | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| 封装形状 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | SQUARE | RECTANGULAR | SQUARE | RECTANGULAR |
| 封装形式 | FLANGE MOUNT | FLANGE MOUNT | FLANGE MOUNT | FLANGE MOUNT | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| 调节器类型 | FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR | FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR | FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR | FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR | FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR | FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR | FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR | FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | YES | YES | YES | YES |
| 端子形式 | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | GULL WING | GULL WING | GULL WING | GULL WING |
| 端子位置 | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved