General Purpose Inductor, 4.7uH, 25%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1616, CHIP, 1616, HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | SUMIDA |
| 包装说明 | 1616 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 大小写代码 | 1616 |
| 构造 | Magnetically Shielded |
| 型芯材料 | Ferrite |
| 直流电阻 | 0.214 Ω |
| 标称电感 (L) | 4.7 µH |
| 电感器应用 | POWER INDUCTOR |
| 电感器类型 | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| 制造商序列号 | CDRH |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 105 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 封装高度 | 1.35 mm |
| 封装长度 | 3.8 mm |
| 封装形式 | SMT |
| 封装宽度 | 3.8 mm |
| 包装方法 | Box |
| 最大额定电流 | 1.04 A |
| 系列 | CDRH3D14/EHP |
| 形状/尺寸说明 | RECTANGULAR PACKAGE |
| 屏蔽 | YES |
| 表面贴装 | YES |
| 端子位置 | DUAL ENDED |
| 端子形状 | WRAPAROUND |
| 测试频率 | 0.1 MHz |
| 容差 | 25% |
| Base Number Matches | 1 |

| CDRH3D14EHPNP-4R7PB | CDRH3D14EHPNP-1R5PB | CDRH3D14EHPNP-6R8PB | CDRH3D14EHPNP-220PB | CDRH3D14EHPNP-1R0PB | CDRH3D14EHPNP-100PB | CDRH3D14EHPNP-2R7PB | CDRH3D14EHPNP-3RC | CDRH3D14EHPNP-150PB | CDRH3D14EHPNP-3RB | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | General Purpose Inductor, 4.7uH, 25%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1616, CHIP, 1616, HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 1.5uH, 25%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1616, CHIP, 1616, HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 6.8uH, 25%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1616, CHIP, 1616, HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 22uH, 25%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1616, CHIP, 1616, HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 1uH, 25%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1616, CHIP, 1616, HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 10uH, 25%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1616, CHIP, 1616, HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 2.7uH, 25%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1616, CHIP, 1616, HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 3.3uH, 25%, 1 Element, SMD, 1616, CHIP, 1616, HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 15uH, 25%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1616, CHIP, 1616, HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 3.3uH, 25%, 1 Element, SMD, 1616, CHIP, 1616, HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT |
| 是否无铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 包装说明 | 1616 | 1616 | 1616 | 1616 | 1616 | 1616 | 1616 | 1616 | 1616 | 1616 |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknow |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 大小写代码 | 1616 | 1616 | 1616 | 1616 | 1616 | 1616 | 1616 | 1616 | 1616 | 1616 |
| 直流电阻 | 0.214 Ω | 0.076 Ω | 0.29 Ω | 0.83 Ω | 0.06 Ω | 0.44 Ω | 0.129 Ω | 0.139 Ω | 0.65 Ω | 0.139 Ω |
| 标称电感 (L) | 4.7 µH | 1.5 µH | 6.8 µH | 22 µH | 1 µH | 10 µH | 2.7 µH | 3.3 µH | 15 µH | 3.3 µH |
| 电感器应用 | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR |
| 电感器类型 | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| 制造商序列号 | CDRH | CDRH | CDRH | CDRH | CDRH | CDRH | CDRH | CDRH | CDRH | CDRH |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最大额定电流 | 1.04 A | 1.85 A | 0.84 A | 0.48 A | 1.92 A | 0.67 A | 1.32 A | 1.25 A | 0.5 A | 1.25 A |
| 形状/尺寸说明 | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE |
| 屏蔽 | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| 端子位置 | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED |
| 端子形状 | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND |
| 测试频率 | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz |
| 容差 | 25% | 25% | 25% | 25% | 25% | 25% | 25% | 25% | 25% | 25% |
| 厂商名称 | SUMIDA | SUMIDA | SUMIDA | SUMIDA | SUMIDA | - | - | SUMIDA | SUMIDA | SUMIDA |
| 构造 | Magnetically Shielded | Magnetically Shielded | Magnetically Shielded | Magnetically Shielded | Magnetically Shielded | Magnetically Shielded | Magnetically Shielded | - | Magnetically Shielded | - |
| 型芯材料 | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | - | Ferrite | - |
| 最高工作温度 | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | - | 105 °C | - |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | - | -40 °C | - |
| 封装高度 | 1.35 mm | 1.35 mm | 1.35 mm | 1.35 mm | 1.35 mm | 1.35 mm | 1.35 mm | - | 1.35 mm | - |
| 封装长度 | 3.8 mm | 3.8 mm | 3.8 mm | 3.8 mm | 3.8 mm | 3.8 mm | 3.8 mm | - | 3.8 mm | - |
| 封装形式 | SMT | SMT | SMT | SMT | SMT | SMT | SMT | - | SMT | - |
| 封装宽度 | 3.8 mm | 3.8 mm | 3.8 mm | 3.8 mm | 3.8 mm | 3.8 mm | 3.8 mm | - | 3.8 mm | - |
| 包装方法 | Box | Box | Box | Box | Box | Box | Box | - | Box | - |
| 系列 | CDRH3D14/EHP | CDRH3D14/EHP | CDRH3D14/EHP | CDRH3D14/EHP | CDRH3D14/EHP | CDRH3D14/EHP | CDRH3D14/EHP | - | CDRH3D14/EHP | - |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved