F/FAST SERIES, 32-BIT ERROR DETECT AND CORRECT CKT, CDIP52, SIDE BRAZED, CERAMIC, DIP-52
| 参数名称 | 属性值 |
| 包装说明 | DIP, DIP52,.6 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| 其他特性 | BUILT IN DIAGNOSTICS; BYTE CONTROL |
| 系列 | F/FAST |
| JESD-30 代码 | R-CDIP-T52 |
| 逻辑集成电路类型 | ERROR DETECTION AND CORRECTION CIRCUIT |
| 位数 | 32 |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 52 |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 输出特性 | 3-STATE |
| 封装主体材料 | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED |
| 封装代码 | DIP |
| 封装等效代码 | DIP52,.6 |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | IN-LINE |
| 电源 | 5 V |
| 最大电源电流(ICC) | 340 mA |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 座面最大高度 | 5.08 mm |
| 最大供电电压 (Vsup) | 5.5 V |
| 最小供电电压 (Vsup) | 4.5 V |
| 标称供电电压 (Vsup) | 5 V |
| 表面贴装 | NO |
| 技术 | TTL |
| 温度等级 | MILITARY |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE |
| 端子节距 | 2.54 mm |
| 端子位置 | DUAL |
| 宽度 | 15.24 mm |
| Base Number Matches | 1 |
| 54F632DM | 74F632QCQR | 54F632DMQB | 74F632DCQR | 74F632VCQR | |
|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | F/FAST SERIES, 32-BIT ERROR DETECT AND CORRECT CKT, CDIP52, SIDE BRAZED, CERAMIC, DIP-52 | F/FAST SERIES, 32-BIT ERROR DETECT AND CORRECT CKT, PQCC52, PLASTIC, LCC-52 | F/FAST SERIES, 32-BIT ERROR DETECT AND CORRECT CKT, CDIP52, SIDE BRAZED, CERAMIC, DIP-52 | F/FAST SERIES, 32-BIT ERROR DETECT AND CORRECT CKT, CDIP52, SIDE BRAZED, CERAMIC, DIP-52 | F/FAST SERIES, 32-BIT ERROR DETECT AND CORRECT CKT, PQCC68, PLASTIC, LCC-68 |
| 包装说明 | DIP, DIP52,.6 | QCCJ, | DIP, DIP52,.6 | DIP, | QCCJ, |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| 其他特性 | BUILT IN DIAGNOSTICS; BYTE CONTROL | BUILT IN DIAGNOSTICS | BUILT IN DIAGNOSTICS | BUILT IN DIAGNOSTICS | BUILT IN DIAGNOSTICS |
| 系列 | F/FAST | F/FAST | F/FAST | F/FAST | F/FAST |
| JESD-30 代码 | R-CDIP-T52 | S-PQCC-J52 | R-CDIP-T52 | R-CDIP-T52 | S-PQCC-J68 |
| 逻辑集成电路类型 | ERROR DETECTION AND CORRECTION CIRCUIT | ERROR DETECTION AND CORRECTION CIRCUIT | ERROR DETECTION AND CORRECTION CIRCUIT | ERROR DETECTION AND CORRECTION CIRCUIT | ERROR DETECTION AND CORRECTION CIRCUIT |
| 位数 | 32 | 32 | 32 | 32 | 32 |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 52 | 52 | 52 | 52 | 68 |
| 最高工作温度 | 125 °C | 70 °C | 125 °C | 70 °C | 70 °C |
| 输出特性 | 3-STATE | 3-STATE | 3-STATE | 3-STATE | 3-STATE |
| 封装主体材料 | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED | PLASTIC/EPOXY | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED | PLASTIC/EPOXY |
| 封装代码 | DIP | QCCJ | DIP | DIP | QCCJ |
| 封装形状 | RECTANGULAR | SQUARE | RECTANGULAR | RECTANGULAR | SQUARE |
| 封装形式 | IN-LINE | CHIP CARRIER | IN-LINE | IN-LINE | CHIP CARRIER |
| 最大电源电流(ICC) | 340 mA | 340 mA | 340 mA | 340 mA | 340 mA |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| 座面最大高度 | 5.08 mm | 5.08 mm | 5.08 mm | 5.08 mm | 5.08 mm |
| 最大供电电压 (Vsup) | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V |
| 最小供电电压 (Vsup) | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V |
| 标称供电电压 (Vsup) | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V |
| 表面贴装 | NO | YES | NO | NO | YES |
| 技术 | TTL | TTL | TTL | TTL | TTL |
| 温度等级 | MILITARY | COMMERCIAL | MILITARY | COMMERCIAL | COMMERCIAL |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE | J BEND | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | J BEND |
| 端子节距 | 2.54 mm | 1.27 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 1.27 mm |
| 端子位置 | DUAL | QUAD | DUAL | DUAL | QUAD |
| 宽度 | 15.24 mm | 19.125 mm | 15.24 mm | 15.24 mm | 24.2316 mm |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | - |
| 厂商名称 | - | Texas Instruments(德州仪器) | - | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) |
| 负载电容(CL) | - | 50 pF | - | 50 pF | 50 pF |
| 传播延迟(tpd) | - | 28 ns | - | 28 ns | 28 ns |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved