conn header 30pos Z-pack hs3
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 5120732 | |
| Product Photos | |
| 5120732-1 | |
| RoHS Informati | |
| 5120732-1 Statement of Compliance | |
| RoHS 2 Stateme | |
| 3D Model | |
| 5120732-1.pdf | |
| Standard Package | 40 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Backplane Connectors - Specialized |
| 系列 Packaging | Tube |
| Connector Usage | Backplane |
| Connector Type | Header, Male Pins and Blades |
| Connector Style | Dual Beam, Cente |
| 位置数量 Number of Positions | 30 |
| Number of Positions Loaded | All |
| 节距 Pitch | 0.098" (2.50mm) |
| 排数 Number of Rows | 6 |
| Number of Columns | 5 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Terminati | Press-Fi |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| 电流额定值 Current Rating | 1.15A |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 105°C |
| 电压额定值 Voltage Rating | 250V |
| Dynamic Catalog | Z-PACK HS3 Series |
| Mating Products | 120787-1-ND - CONN 2MM HM RCPT 30POS R/A GOLD |
| Other Names | 5120732-1-ND51207321A101806 |

| 5120732-1 | |
|---|---|
| 描述 | conn header 30pos Z-pack hs3 |
| Standard Package | 40 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Backplane Connectors - Specialized |
| 系列 Packaging |
Tube |
| Connector Usage | Backplane |
| Connector Type | Header, Male Pins and Blades |
| Connector Style | Dual Beam, Cente |
| 位置数量 Number of Positions |
30 |
| Number of Positions Loaded | All |
| 节距 Pitch |
0.098" (2.50mm) |
| 排数 Number of Rows |
6 |
| Number of Columns | 5 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Terminati | Press-Fi |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| 电流额定值 Current Rating |
1.15A |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 105°C |
| 电压额定值 Voltage Rating |
250V |
| Dynamic Catalog | Z-PACK HS3 Series |
| Mating Products | 120787-1-ND - CONN 2MM HM RCPT 30POS R/A GOLD |
| Other Names | 5120732-1-ND51207321A101806 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved