conn hdr 6pos 2.50mm press-fit
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 6-6447143-3 Drawing | |
| Product Photos | |
| 6-6447143-3 | |
| Standard Package | 100 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Blade Type Power Connectors |
| 系列 Packaging | Bulk |
| Connector Style | Battery |
| Connector Type | Header, Male Blades |
| 位置数量 Number of Positions | 6 |
| 节距 Pitch | 0.098" (2.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| 排数 Number of Rows | 1 |
| Terminati | Press-Fi |
| Col | Black |
| Fastening Type | Push-Pull |
| 触点材料 Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 39µin (1.00µm) |
| 电压额定值 Voltage Rating | 125V |
| 电流额定值 Current Rating | 1A |
| Material - Insulati | Thermoplastic |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Other Names | A109463 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved