conn socket 3pos pnl mnt sldr
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| S-30xH-AB | |
| Product Photos | |
| S-303H-AB | |
| Standard Package | 500 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Blade Type Power Connectors |
| 系列 Packaging | Bulk |
| Connector Type | Socket, Jones |
| 位置数量 Number of Positions | 3 |
| Mounting Type | Panel Mou |
| 排数 Number of Rows | 1 |
| Terminati | Solder Eyelet(s) |
| Features | Flange |
| Col | Black |
| Fastening Type | Push-Pull |
| 触点材料 Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Finish | Ti |
| 电压额定值 Voltage Rating | 250V |
| 电流额定值 Current Rating | 10A |
| Material - Insulati | Phenol Formaldehyde (Phenolic) |
| Operating Temperature | 105°C |
| Dynamic Catalog | 300 Series |
| Mating Products | 116-1032-ND - CONN PLUG 3POS IN-LINE SLDR |
| Other Names | 116-10397030203001S-303H-AB-NDS303HABS303HAB-ND |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved