CAPACITOR, METALLIZED FILM
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| Objectid | 1205367216 |
| 包装说明 | RADIAL LEADED |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Country Of Origin | Mainland China |
| ECCN代码 | EAR99 |
| Factory Lead Time | 39 weeks |
| Samacsys Description | Metallized Polypropylene Film Capacitor MPP 250v, -40 to 105°C, 0.82µF, 3% (18.1x8x17.6mm) |
| Samacsys Manufacturer | Panasonic |
| Samacsys Modified On | 2023-03-07 16:10:32 |
| YTEOL | 7.15 |
| 电容 | 0.82 µF |
| 电容器类型 | FILM CAPACITOR |
| 介电材料 | POLYPROPYLENE |
| 高度 | 17.6 mm |
| JESD-609代码 | e3 |
| 长度 | 18.1 mm |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT |
| 负容差 | 3% |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 105 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 封装形式 | Radial |
| 包装方法 | AMMO PACK |
| 正容差 | 3% |
| 额定(直流)电压(URdc) | 250 V |
| 表面贴装 | NO |
| 端子面层 | TIN |
| 端子节距 | 7.5 mm |
| 端子形状 | WIRE |
| 宽度 | 8 mm |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved