conn PC pin .065 tin
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 5086147 | |
| RoHS Informati | |
| 2-5086147-2 Statement of Compliance | |
| RoHS 2 Stateme | |
| Standard Package | 60,000 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Terminals - PC Pin, Single Post Connectors |
| 系列 Packaging | Reel |
| Terminal Type | Smooth |
| Pin Size - Above Board | 0.031" x 0.065" (0.79mm x 1.65mm) Rectangul |
| Pin Size - Below Board | 0.031" x 0.065" (0.79mm x 1.65mm) Rectangul |
| Length - Overall | 0.715" (18.16mm) |
| Mounting Hole Diamete | 0.078" (1.98mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Terminati | Press-Fi |
| Insulati | Non-Insulated |
| 触点材料 Contact Material | Brass |
| Contact Finish | Ti |
| Contact Finish Thickness | 100µin (2.54µm) |
| 2-5086147-2 | 3-5086147-7 | 5086147-9 | 5086147-1 | 5086147-2 | |
|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | conn PC pin .065 tin | conn PC pin .065 tin | conn PC pin .065 tin | conn PC pin .065 tin | conn PC pin .065 tin |
| Standard Package | 60,000 | 20,000 | 20,000 | 20,000 | 20,000 |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects |
| Family | Terminals - PC Pin, Single Post Connectors | Terminals - PC Pin, Single Post Connectors | Terminals - PC Pin, Single Post Connectors | Terminals - PC Pin, Single Post Connectors | Terminals - PC Pin, Single Post Connectors |
| 系列 Packaging |
Reel | Reel | Reel | Reel | Reel |
| Terminal Type | Smooth | Smooth | Smooth | Smooth | Smooth |
| Pin Size - Above Board | 0.031" x 0.065" (0.79mm x 1.65mm) Rectangul | 0.031" x 0.065" (0.79mm x 1.65mm) Rectangul | 0.031" x 0.065" (0.79mm x 1.65mm) Rectangul | 0.031" x 0.065" (0.79mm x 1.65mm) Rectangul | 0.031" x 0.065" (0.79mm x 1.65mm) Rectangul |
| Pin Size - Below Board | 0.031" x 0.065" (0.79mm x 1.65mm) Rectangul | 0.031" x 0.065" (0.79mm x 1.65mm) Rectangul | 0.031" x 0.065" (0.79mm x 1.65mm) Rectangul | 0.031" x 0.065" (0.79mm x 1.65mm) Rectangul | 0.031" x 0.065" (0.79mm x 1.65mm) Rectangul |
| Length - Overall | 0.715" (18.16mm) | 0.573" (14.55mm) | 0.748" (19.00mm) | 0.800" (20.32mm) | 0.595" (15.11mm) |
| Mounting Hole Diamete | 0.078" (1.98mm) | 0.078" (1.98mm) | 0.078" (1.98mm) | 0.078" (1.98mm) | 0.078" (1.98mm) |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Terminati | Press-Fi | Press-Fi | Press-Fi | Press-Fi | Press-Fi |
| Insulati | Non-Insulated | Non-Insulated | Non-Insulated | Non-Insulated | Non-Insulated |
| 触点材料 Contact Material |
Brass | Brass | Brass | Brass | Brass |
| Contact Finish | Ti | Ti | Ti | Ti | Ti |
| Contact Finish Thickness | 100µin (2.54µm) | 100µin (2.54µm) | 100µin (2.54µm) | 100µin (2.54µm) | 100µin (2.54µm) |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved