conn rect tongue 10-12awg #1/4
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 320822 | |
| RoHS Informati | |
| 320822 Statement of Compliance | |
| RoHS 2 Stateme | |
| Standard Package | 1,000 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Terminals - Rectangular Connectors |
| 系列 Packaging | Bulk |
| Terminal Type | Standard |
| Stud/Tab Size | 1/4 Stud |
| Terminal Style | Single Stud Hole |
| Tab Thickness | 0.039" (0.99mm) |
| Length - Overall | 1.069" (27.15mm) |
| Width - Outer Edges | 0.469" (11.91mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Terminati | Crim |
| Wire Gauge | 10-12 AWG |
| Insulati | Non-Insulated |
| Features | Serrated Terminati |
| Contact Finish | Ti |
| 触点材料 Contact Material | Coppe |
| Diameter - Barrel ID | 0.134" (3.40mm) |
| Diameter - Barrel OD | 0.221" (5.61mm) |
| Diameter - Ring ID | 0.265" (6.73mm) |
| Associated Produc | A31883-ND - DIE SET 22-10AWG BUDGETA31882-ND - TOOL CRIMP W/DIE 10-22AWG BUDGET |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved