
terminal block 5mm 11pos
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| ED370/X | |
| Standard Package | 1 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Terminal Blocks - Wire to Board |
| 系列 Packaging | Bulk |
| Number of Levels | 2 |
| Positions Per Level | 11 |
| 节距 Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Mating Orientati | Horizontal with Board |
| Curre | 16A |
| Voltage | 300V |
| Wire Gauge | 12-22 AWG |
| Mounting Type | Through Hole |
| Wire Terminati | Screw - Rising Cage Clam |
| Col | Gree |
| Operating Temperature | -30°C ~ 105°C |
| 外壳材料 Housing Material | Polyamide (PA), Nyl |
| Contact Material - Plating | Brass |
| Clamp Material - Plating | Coppe |
| Torque - Screw | 0.5 Nm (4.4 Lb-In) |
| Screw Thread | M3 |

电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved