conn socket rcpt mini spring
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 5645952 | |
| RoHS Informati | |
| 5645952-2 Statement of Compliance | |
| RoHS 2 Stateme | |
| 3D Model | |
| 5645952-2.pdf | |
| Standard Package | 10,000 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Terminals - PC Pin Receptacles, Socket Connectors |
| 系列 Packaging | Bulk |
| Tail Type | No Tail |
| Terminati | Solde |
| Length - Overall | 0.184" (4.67mm) |
| Accepts Pin Diamete | 0.014" ~ 0.026" (0.36mm ~ 0.66mm) |
| Mounting Hole Diamete | 0.053" ~ 0.055" (1.35mm ~ 1.40mm) |
| Flange Diamete | 0.075" (1.91mm) |
| Socket Depth | 0.100" ~ 0.170" (2.54mm ~ 4.32mm) |
| 触点材料 Contact Material | Beryllium Coppe |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| Board Thickness | 0.031" ~ 0.093" (0.79mm ~ 2.36mm) |
| 5645952-2 | 5645952-1 | |
|---|---|---|
| 描述 | conn socket rcpt mini spring | conn socket rcpt mini spring tin |
| Standard Package | 10,000 | 10,000 |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects |
| Family | Terminals - PC Pin Receptacles, Socket Connectors | Terminals - PC Pin Receptacles, Socket Connectors |
| 系列 Packaging |
Bulk | Bulk |
| Tail Type | No Tail | No Tail |
| Terminati | Solde | Solde |
| Length - Overall | 0.184" (4.67mm) | 0.184" (4.67mm) |
| Accepts Pin Diamete | 0.014" ~ 0.026" (0.36mm ~ 0.66mm) | 0.014" ~ 0.026" (0.36mm ~ 0.66mm) |
| Mounting Hole Diamete | 0.053" ~ 0.055" (1.35mm ~ 1.40mm) | 0.053" ~ 0.055" (1.35mm ~ 1.40mm) |
| Flange Diamete | 0.075" (1.91mm) | 0.075" (1.91mm) |
| Socket Depth | 0.100" ~ 0.170" (2.54mm ~ 4.32mm) | 0.100" ~ 0.170" (2.54mm ~ 4.32mm) |
| 触点材料 Contact Material |
Beryllium Coppe | Beryllium Coppe |
| Contact Finish | Gold | Ti |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) | 100µin (2.54µm) |
| Board Thickness | 0.031" ~ 0.093" (0.79mm ~ 2.36mm) | 0.031" ~ 0.093" (0.79mm ~ 2.36mm) |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved