conn QC tab 0.250
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 142241 Drawing | |
| RoHS Informati | |
| 142241-2 Statement of Compliance | |
| RoHS 2 Stateme | |
| 3D Model | |
| 142241-2.pdf | |
| Standard Package | 100,000 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Terminals - Quick Connects, Quick Disconnect Connectors |
| 系列 Packaging | Bulk |
| Terminal Type | Angled - 45° |
| Gende | Male |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Tab Length | 0.287" (7.30mm) |
| Terminati | Screw, Rivet, Stud |
| Insulati | Non-Insulated |
| Mounting Type | Board, Chassis |
| Features | 2 Tabs |
| 触点材料 Contact Material | Brass |
| Contact Finish | Ti |
| 142241-2 | |
|---|---|
| 描述 | conn QC tab 0.250 |
| Standard Package | 100,000 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Terminals - Quick Connects, Quick Disconnect Connectors |
| 系列 Packaging |
Bulk |
| Terminal Type | Angled - 45° |
| Gende | Male |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Tab Length | 0.287" (7.30mm) |
| Terminati | Screw, Rivet, Stud |
| Insulati | Non-Insulated |
| Mounting Type | Board, Chassis |
| Features | 2 Tabs |
| 触点材料 Contact Material |
Brass |
| Contact Finish | Ti |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved