
term blck rcpt 20pos vert 5.08mm
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 282843 | |
| Standard Package | 200 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Terminal Blocks - Wire to Board |
| 系列 Packaging | Bulk |
| Number of Levels | 1 |
| Positions Per Level | 20 |
| 节距 Pitch | 0.200" (5.08mm) |
| Mating Orientati | Horizontal with Board |
| Curre | 17.5A |
| Voltage | 300V |
| Wire Gauge | 12-30 AWG |
| Mounting Type | Through Hole |
| Wire Terminati | Screw - Rising Cage Clam |
| Features | Interlocking (Side) |
| Col | Gray |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| 外壳材料 Housing Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Contact Material - Plating | Brass - Tin Plated |
| Clamp Material - Plating | Brass - Nickel Plated |
| Screw Material - Plating | Brass - Nickel Plated |
| Torque - Screw | 0.79 Nm (7.0 Lb-In) |
| Screw Thread | M3 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved