conn QC rcpt 12-14awg 0.187
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 175090 | |
| RoHS Informati | |
| 175091-1 Statement of Compliance | |
| RoHS 2 Stateme | |
| 3D Model | |
| 175091-1.pdf | |
| Standard Package | 8,000 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Terminals - Quick Connects, Quick Disconnect Connectors |
| 系列 Packaging | Reel |
| Terminal Type | Standard |
| Gende | Female |
| Tab Width | 0.187" (4.75mm) |
| Tab Length | 0.315" (8.00mm) |
| Length - Overall | 0.768" (19.50mm) |
| Terminati | Crim |
| Wire Gauge | 12-14 AWG |
| Insulati | Non-Insulated |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Features | Serrated Terminati |
| 触点材料 Contact Material | Brass |
| Contact Finish | Ti |
| 用于 For Use With | 316874-4-ND - CONN PLUG HSG 25POS SOCKET316874-1-ND - CONN PLUG HSG 25POS SOCKET6-176146-6-ND - .187 PLUG HSG ASSY 2P GRAY176146-6-ND - CONN PLUG HSG 2POS .187 DRK GRAY176146-2-ND - CONN PLUG HSG 2POS .187 SER BLK |
| 175091-1 | 175090-1 | |
|---|---|---|
| 描述 | conn QC rcpt 12-14awg 0.187 | conn QC rcpt 16-20awg 0.187 |
| Standard Package | 8,000 | 12,000 |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects |
| Family | Terminals - Quick Connects, Quick Disconnect Connectors | Terminals - Quick Connects, Quick Disconnect Connectors |
| 系列 Packaging |
Reel | Reel |
| Terminal Type | Standard | Standard |
| Gende | Female | Female |
| Tab Width | 0.187" (4.75mm) | 0.187" (4.75mm) |
| Tab Length | 0.315" (8.00mm) | 0.315" (8.00mm) |
| Length - Overall | 0.768" (19.50mm) | 0.768" (19.50mm) |
| Terminati | Crim | Crim |
| Wire Gauge | 12-14 AWG | 16-20 AWG |
| Insulati | Non-Insulated | Non-Insulated |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) | Free Hanging (In-Line) |
| Features | Serrated Terminati | Serrated Terminati |
| 触点材料 Contact Material |
Brass | Brass |
| Contact Finish | Ti | Ti |
| 用于 For Use With |
316874-4-ND - CONN PLUG HSG 25POS SOCKET316874-1-ND - CONN PLUG HSG 25POS SOCKET6-176146-6-ND - .187 PLUG HSG ASSY 2P GRAY176146-6-ND - CONN PLUG HSG 2POS .187 DRK GRAY176146-2-ND - CONN PLUG HSG 2POS .187 SER BLK | 316874-4-ND - CONN PLUG HSG 25POS SOCKET316874-1-ND - CONN PLUG HSG 25POS SOCKET6-176146-6-ND - .187 PLUG HSG ASSY 2P GRAY176146-6-ND - CONN PLUG HSG 2POS .187 DRK GRAY176146-2-ND - CONN PLUG HSG 2POS .187 SER BLK |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved