term block plug 10pos str 5mm
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 796696 | |
| Standard Package | 800 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets |
| 系列 Packaging | Bulk |
| Terminal Block Type | Plug, Female Sockets |
| 位置数量 Number of Positions | 10 |
| Positions Per Level | 10 |
| 节距 Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Number of Levels | 1 |
| Plug Wire Entry | 180° |
| Terminati | Screw |
| Wire Gauge | 12-30 AWG |
| Curre | 15A |
| Voltage | 300V |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Features | Retention Latches (Non-Wire Side) |
| Col | Blue |
| Mating Products | 1-796700-0-ND - TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5MM1-796699-0-ND - TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5MM1-796698-0-ND - TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5MM1-796697-0-ND - TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5MM1-796645-0-ND - TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5MM1-796643-0-ND - TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5MMA112013-ND - TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5MM1-1776148-0-ND - TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5MM1-1776146-0-ND - TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5MM1-1776138-0-ND - TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5MM1-1546212-0-ND - TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5MM1-1546211-0-ND - TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5MM1-1546210-0-ND - TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5MM1-1546209-0-ND - TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5MM1-1546179-0-ND - TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5MMA98247-ND - TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5MM3-796644-0-ND - TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5MMA98320-ND - TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5MMA98440-ND - TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5MM |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved