terminal block
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| A-TB508-TJxxD Drawing | |
| Standard Package | 500 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets |
| 系列 Packaging | Bulk |
| Terminal Block Type | Plug, Female Sockets |
| 位置数量 Number of Positions | 13 |
| Positions Per Level | 13 |
| 节距 Pitch | 0.200" (5.08mm) |
| Number of Levels | 1 |
| Plug Wire Entry | 180° |
| Terminati | Screw |
| Curre | 20A |
| Voltage | 300V |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Col | Gree |
| A-TB508-TJ13D | A-TB508-TJ03D | A-TB508-TJ04D | A-TB508-TJ08D | A-TB508-TJ09D | |
|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | terminal block | terminal block | terminal block | terminal block | terminal block |
| Standard Package | 500 | 1,500 | 1,500 | 800 | 800 |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects |
| Family | Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets | Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets | Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets | Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets | Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets |
| 系列 Packaging |
Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Terminal Block Type | Plug, Female Sockets | Plug, Female Sockets | Plug, Female Sockets | Plug, Female Sockets | Plug, Female Sockets |
| 位置数量 Number of Positions |
13 | 3 | 4 | 8 | 9 |
| Positions Per Level | 13 | 3 | 4 | 8 | 9 |
| 节距 Pitch |
0.200" (5.08mm) | 0.200" (5.08mm) | 0.200" (5.08mm) | 0.200" (5.08mm) | 0.200" (5.08mm) |
| Number of Levels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Plug Wire Entry | 180° | 180° | 180° | 180° | 180° |
| Terminati | Screw | Screw | Screw | Screw | Screw |
| Curre | 20A | 20A | 20A | 20A | 20A |
| Voltage | 300V | 300V | 300V | 300V | 300V |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) | Free Hanging (In-Line) | Free Hanging (In-Line) | Free Hanging (In-Line) | Free Hanging (In-Line) |
| Col | Gree | Gree | Gree | Gree | Gree |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved