CB bts Y 9 asy
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 38770-yyyy Drawing | |
| Standard Package | 25 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Terminal Blocks - Barrier Blocks |
| 系列 Packaging | Bulk |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Number of Circuits | 9 |
| Number of Wire Entries | 9 |
| 节距 Pitch | 0.375" (9.53mm) |
| 排数 Number of Rows | 1 |
| 电流额定值 Current Rating | 15A |
| 电压额定值 Voltage Rating | 300V |
| Wire Gauge | 14-22 AWG |
| Top Terminati | Screws |
| Bottom Terminati | Solder Tab |
| Barrier Type | 2 Wall (Dual) |
| Features | Flange |
| Col | Black |
| Terminal Screw Material | Steel |
| Terminal Screw Finish | Zinc, Clear Chromate |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Material - Insulati | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Other Names | 038770-110938770-1109387701109 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved