
dip IC skt 10 OF SN/AU 0.3 pitch
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 1814642 | |
| Standard Package | 1,230 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Sockets for ICs, Transistors |
| 系列 Packaging | Tube |
| 类型 Type | DIP, 0.3" (7.62mm) Row Spacing |
| Number of Positions or Pins (Grid) | 10 (2 x 5) |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Contact Finish Thickness - Mating | Flash |
| Contact Material - Mating | Beryllium Coppe |
| Mounting Type | Through Hole |
| Features | Open Frame |
| Terminati | Solde |
| Pitch - Pos | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Pos | Gold |
| Contact Finish Thickness - Pos | Flash |
| Contact Material - Pos | Brass |
| 外壳材料 Housing Material | Thermoplastic, Polyeste |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Termination Post Length | 0.112" (2.84mm) |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| 电流额定值 Current Rating | 1A |
| Contact Resistance | 10 mOhm |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved