conn socket vert 24 pos tin
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 382568 | |
| 3D Model | |
| 2-382568-5.pdf | |
| Standard Package | 3,400 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Sockets for ICs, Transistors |
| 系列 Packaging | Tube |
| 类型 Type | DIP, 0.6" (15.24mm) Row Spacing |
| Number of Positions or Pins (Grid) | 24 (2 x 12) |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Mating | Ti |
| Contact Material - Mating | Phosphor Bronze |
| Mounting Type | Through Hole |
| Features | Closed Frame |
| Terminati | Solde |
| Pitch - Pos | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Pos | Ti |
| Contact Material - Pos | Phosphor Bronze |
| 外壳材料 Housing Material | Thermoplastic, Glass Filled |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Termination Post Length | 0.128" (3.24mm) |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Contact Resistance | 30 mOhm |
| 2-382568-5 | 2-382568-0 | 4-382568-8 | 1-382568-6 | |
|---|---|---|---|---|
| 描述 | conn socket vert 24 pos tin | conn socket vert 20 pos tin | conn socket vert 48 pos tin | conn socket vert 16 pos tin |
| Standard Package | 3,400 | 21 | 800 | 10,400 |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects |
| Family | Sockets for ICs, Transistors | Sockets for ICs, Transistors | Sockets for ICs, Transistors | Sockets for ICs, Transistors |
| 系列 Packaging |
Tube | Tube | Tube | Tube |
| 类型 Type |
DIP, 0.6" (15.24mm) Row Spacing | DIP, 0.3" (7.62mm) Row Spacing | DIP, 0.6" (15.24mm) Row Spacing | DIP, 0.3" (7.62mm) Row Spacing |
| Number of Positions or Pins (Grid) | 24 (2 x 12) | 20 (2 x 10) | 48 (2 x 24) | 16 (2 x 8) |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Mating | Ti | Ti | Ti | Ti |
| Contact Material - Mating | Phosphor Bronze | Phosphor Bronze | Phosphor Bronze | Phosphor Bronze |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Features | Closed Frame | Closed Frame | Closed Frame | Closed Frame |
| Terminati | Solde | Solde | Solde | Solde |
| Pitch - Pos | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Pos | Ti | Ti | Ti | Ti |
| Contact Material - Pos | Phosphor Bronze | Phosphor Bronze | Phosphor Bronze | Phosphor Bronze |
| 外壳材料 Housing Material |
Thermoplastic, Glass Filled | Thermoplastic, Glass Filled | Thermoplastic, Glass Filled | Thermoplastic, Glass Filled |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | -55°C ~ 105°C | -55°C ~ 105°C | -55°C ~ 105°C |
| Termination Post Length | 0.128" (3.24mm) | 0.128" (3.24mm) | 0.128" (3.24mm) | 0.128" (3.24mm) |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 | UL94 V-0 | UL94 V-0 | UL94 V-0 |
| Contact Resistance | 30 mOhm | 30 mOhm | 30 mOhm | 30 mOhm |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved