
1x27-157blf sip socket 27 cts
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| SIP050-1X Series | |
| PCN Obsolescence/ EOL | |
| Multiple Devices/Sockets 04/Dec/2008 | |
| Standard Package | 400 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Sockets for ICs, Transistors |
| 系列 Packaging | Bulk |
| 类型 Type | SIP |
| Number of Positions or Pins (Grid) | 27 (1 x 27) |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Mating | Ti |
| Contact Finish Thickness - Mating | 200µin (5.08µm) |
| Contact Material - Mating | Beryllium Coppe |
| Mounting Type | Through Hole |
| Features | Closed Frame |
| Terminati | Solde |
| Pitch - Pos | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Pos | Ti |
| Contact Finish Thickness - Pos | 200µin (5.08µm) |
| Contact Material - Pos | Brass |
| 外壳材料 Housing Material | Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT), Polyester, Glass Filled |
| Termination Post Length | 0.095" (2.41mm) |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved