conn terminal block 1circ 13.5mm
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 1776310 | |
| RoHS Informati | |
| 1776310-1 Statement of Compliance | |
| RoHS 2 Stateme | |
| Standard Package | 12,000 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Terminal Blocks - Barrier Blocks |
| 系列 Packaging | Bulk |
| Terminal Block Type | Eurostyle Terminal Stri |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Wire Entries | 2 |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| 电流额定值 Current Rating | 40A |
| 电压额定值 Voltage Rating | 300V |
| Wire Gauge | 8-16 AWG |
| Top Terminati | Screws |
| Bottom Terminati | Closed |
| Barrier Type | Enclosed |
| Col | Natural |
| Terminal Screw Material | Steel |
| Terminal Screw Finish | Zinc, Non-Hexavalent Chromate |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Operating Temperature | 100°C |
| Material - Insulati | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Material Flammability Rating | UL94 V-2 |
| Other Names | TSB150001 |
| 1776310-1 | 1776310-2 | 1776310-5 | |
|---|---|---|---|
| 描述 | conn terminal block 1circ 13.5mm | conn terminal block 2circ 13.5mm | conn terminal blk 5circ 13.5mm |
| Standard Package | 12,000 | 2,000 | 180 |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects |
| Family | Terminal Blocks - Barrier Blocks | Terminal Blocks - Barrier Blocks | Terminal Blocks - Barrier Blocks |
| 系列 Packaging |
Bulk | Bulk | Bulk |
| Terminal Block Type | Eurostyle Terminal Stri | Eurostyle Terminal Stri | Eurostyle Terminal Stri |
| Number of Circuits | 1 | 2 | 5 |
| Number of Wire Entries | 2 | 4 | 10 |
| 排数 Number of Rows |
2 | 2 | 2 |
| 电流额定值 Current Rating |
40A | 40A | 40A |
| 电压额定值 Voltage Rating |
300V | 300V | 300V |
| Wire Gauge | 8-16 AWG | 8-16 AWG | 8-16 AWG |
| Top Terminati | Screws | Screws | Screws |
| Bottom Terminati | Closed | Closed | Closed |
| Barrier Type | Enclosed | Enclosed | Enclosed |
| Col | Natural | Natural | Natural |
| Terminal Screw Material | Steel | Steel | Steel |
| Terminal Screw Finish | Zinc, Non-Hexavalent Chromate | Zinc, Non-Hexavalent Chromate | Zinc, Non-Hexavalent Chromate |
| Mounting Type | Chassis, Panel | Chassis, Panel | Chassis, Panel |
| Operating Temperature | 100°C | 100°C | 100°C |
| Material - Insulati | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Material Flammability Rating | UL94 V-2 | UL94 V-2 | UL94 V-2 |
| Other Names | TSB150001 | TSB150002 | TSB150005 |
| 节距 Pitch |
- | 0.532" (13.50mm) | 0.532" (13.50mm) |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved