conn barrier strip 12circ vert
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 2-796985-9 | |
| Standard Package | 300 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Terminal Blocks - Barrier Blocks |
| 系列 Packaging | Bulk |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Number of Circuits | 12 |
| Number of Wire Entries | 12 |
| 节距 Pitch | 0.375" (9.53mm) |
| 排数 Number of Rows | 1 |
| 电流额定值 Current Rating | 20A |
| 电压额定值 Voltage Rating | 300V |
| Wire Gauge | 12-22 AWG |
| Top Terminati | Screws with Captive Plate |
| Bottom Terminati | Wire W |
| Barrier Type | 2 Wall (Dual) |
| Col | Black |
| Terminal Screw Material | Steel |
| Terminal Screw Finish | Zinc, Clear Chromate |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | 105°C |
| Material - Insulati | Thermoplastic |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| 2-796985-9 | 1776175-1 | |
|---|---|---|
| 描述 | conn barrier strip 12circ vert | jc6-w108-12-198=375" dual bar |
| Standard Package | 300 | 60 |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects |
| Family | Terminal Blocks - Barrier Blocks | Terminal Blocks - Barrier Blocks |
| 系列 Packaging |
Bulk | Bulk |
| Terminal Block Type | Barrier Block | Barrier Block |
| Number of Circuits | 12 | 12 |
| Number of Wire Entries | 12 | 12 |
| 节距 Pitch |
0.375" (9.53mm) | 0.375" (9.53mm) |
| 排数 Number of Rows |
1 | 1 |
| 电流额定值 Current Rating |
20A | 20A |
| 电压额定值 Voltage Rating |
300V | 300V |
| Wire Gauge | 12-22 AWG | 12-22 AWG |
| Top Terminati | Screws with Captive Plate | Screws with Captive Plate |
| Bottom Terminati | Wire W | Wire W |
| Barrier Type | 2 Wall (Dual) | 2 Wall (Dual) |
| Col | Black | Black |
| Terminal Screw Material | Steel | Coppe |
| Terminal Screw Finish | Zinc, Clear Chromate | Ti |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole |
| Operating Temperature | 105°C | 105°C |
| Material - Insulati | Thermoplastic | Thermoplastic |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 | UL94 V-0 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved