conn terminal blk 9circ 14.5mm
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 1776313 | |
| RoHS Informati | |
| 1776313-9 Statement of Compliance | |
| RoHS 2 Stateme | |
| 3D Model | |
| 1776313-9.pdf | |
| Standard Package | 120 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Terminal Blocks - Barrier Blocks |
| 系列 Packaging | Bulk |
| Terminal Block Type | Eurostyle Terminal Stri |
| Number of Circuits | 9 |
| Number of Wire Entries | 18 |
| 节距 Pitch | 0.571" (14.50mm) |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| 电流额定值 Current Rating | 65A |
| 电压额定值 Voltage Rating | 300V |
| Wire Gauge | 6-14 AWG |
| Top Terminati | Screws |
| Bottom Terminati | Closed |
| Barrier Type | Enclosed |
| Col | Natural |
| Terminal Screw Material | Steel |
| Terminal Screw Finish | Zinc, Non-Hexavalent Chromate |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Operating Temperature | -35°C ~ 100°C |
| Material - Insulati | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Material Flammability Rating | UL94 V-2 |
| Other Names | TSB200009DS |
| 1776313-9 | 1776313-3 | 1776313-4 | 1776313-5 | 1776313-6 | 1776313-8 | 1776313-2 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | conn terminal blk 9circ 14.5mm | conn term block 3circ 14-6awg | conn terminal block 4circ 14.5mm | conn term block 5circ 14-6awg | conn term block 6circ 14-6awg | conn terminal blk 8circ 14.5mm | conn terminal block 2circ 14.5mm |
| Standard Package | 120 | 80 | 1 | 40 | 40 | 20 | 1,440 |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects |
| Family | Terminal Blocks - Barrier Blocks | Terminal Blocks - Barrier Blocks | Terminal Blocks - Barrier Blocks | Terminal Blocks - Barrier Blocks | Terminal Blocks - Barrier Blocks | Terminal Blocks - Barrier Blocks | Terminal Blocks - Barrier Blocks |
| 系列 Packaging |
Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Terminal Block Type | Eurostyle Terminal Stri | Eurostyle Terminal Stri | Eurostyle Terminal Stri | Eurostyle Terminal Stri | Eurostyle Terminal Stri | Eurostyle Terminal Stri | Eurostyle Terminal Stri |
| Number of Circuits | 9 | 3 | 4 | 5 | 6 | 8 | 2 |
| Number of Wire Entries | 18 | 6 | 8 | 10 | 12 | 16 | 4 |
| 节距 Pitch |
0.571" (14.50mm) | 0.571" (14.50mm) | 0.571" (14.50mm) | 0.571" (14.50mm) | 0.571" (14.50mm) | 0.571" (14.50mm) | 0.571" (14.50mm) |
| 排数 Number of Rows |
2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 电流额定值 Current Rating |
65A | 65A | 65A | 65A | 65A | 65A | 65A |
| 电压额定值 Voltage Rating |
300V | 300V | 300V | 300V | 300V | 300V | 300V |
| Wire Gauge | 6-14 AWG | 6-14 AWG | 6-14 AWG | 6-14 AWG | 6-14 AWG | 6-14 AWG | 6-14 AWG |
| Top Terminati | Screws | Screws | Screws | Screws | Screws | Screws | Screws |
| Bottom Terminati | Closed | Closed | Closed | Closed | Closed | Closed | Closed |
| Barrier Type | Enclosed | Enclosed | Enclosed | Enclosed | Enclosed | Enclosed | Enclosed |
| Col | Natural | Natural | Natural | Natural | Natural | Natural | Natural |
| Terminal Screw Material | Steel | Steel | Steel | Steel | Steel | Steel | Steel |
| Terminal Screw Finish | Zinc, Non-Hexavalent Chromate | Zinc, Non-Hexavalent Chromate | Zinc, Non-Hexavalent Chromate | Zinc, Non-Hexavalent Chromate | Zinc, Non-Hexavalent Chromate | Zinc, Non-Hexavalent Chromate | Zinc, Non-Hexavalent Chromate |
| Mounting Type | Chassis, Panel | Chassis, Panel | Chassis, Panel | Chassis, Panel | Chassis, Panel | Chassis, Panel | Chassis, Panel |
| Operating Temperature | -35°C ~ 100°C | -35°C ~ 100°C | -35°C ~ 100°C | -35°C ~ 100°C | -35°C ~ 100°C | -35°C ~ 100°C | -35°C ~ 100°C |
| Material - Insulati | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Material Flammability Rating | UL94 V-2 | UL94 V-2 | UL94 V-2 | UL94 V-2 | UL94 V-2 | UL94 V-2 | UL94 V-2 |
| Other Names | TSB200009DS | 1776313-3-NDA112785 | 1776313-4-NDA112786TSB200004DS | 1776313-5-NDA112787 | 1776313-6-NDA112788 | 1776313-8-NDA112789TSB200008DS | TSB200002DS |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved