conn header R/A .100 26pos 15au
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 102617 | |
| Product Photos | |
| 1-10xxxx-1, 1-103167-0, 6-10xxxx-1, 6-103167-0 | |
| RoHS Informati | |
| 1-102617-1 Statement of Compliance | |
| Catalog Drawings | |
| Shrouded Dual Right Angle | |
| Shrouded Dual RA Side | |
| Featured Produc | |
| AMPMODU Connectors | |
| 3D Model | |
| 1-102617-1.pdf | |
| Standard Package | 896 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular Connectors - Headers, Male Pins |
| 系列 Packaging | Tray |
| Contact Type | Male Pi |
| Connector Type | Header, Shrouded |
| 位置数量 Number of Positions | 26 |
| Number of Positions Loaded | All |
| 节距 Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Mating Length | 0.318" (8.08mm) |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Terminati | Solde |
| Fastening Type | Detent Lock |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 15µin (0.38µm) |
| Col | Black |
| Mating Products | 1-147424-3-ND - CONN RCPT 26POS .100 GOLD T/HA114783-ND - CONN RCPT 26POS DL ROW TINA33397-ND - CONN RECEPT 26POS .100 IDC GOLDA33415-ND - CONN RECEPT 26POS .100 IDC GOLDA32961-ND - CONN RECEPT 26POS .100 VERT DUALA32943-ND - CONN RECEPT 26POS .100 VERT DUAL1-535598-3-ND - CONN RCPT 26POS .100 DUAL T/H AUA28699-ND - CONN RECEPT 26POS .100 IDC GOLDA26492-ND - CONN RECEPT 26POS .100 VERT DUAL1-102394-1-ND - 26 AMP MODU MT HSG DR .100CLA25817-ND - CONN HOUSING 26POS .100 DUAL ROWA25876-ND - CONN HOUSNG 26POS .100 POL W/STRA28698-ND - CONN RECEPT 26POS .100 IDC GOLDA26462-ND - CONN RECEPT 26POS .100 VERT DUALA25845-ND - CONN HOUSING 26POS .100 POL DUALA25816-ND - CONN HOUSING 26POS .100 DUAL ROWA25875-ND - CONN HOUSING 26POS .100 POL DUALA25874-ND - CONN HOUSING 26POS .100 POL DUALA25846-ND - CONN HOUSING 26POS .100 POL DUALA3041-ND - CONN HOUSING 26POS .100 DUAL |
| Other Names | 1-102617-1-NDA26784 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved