conn header 64pos vert gold
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| 5111008 | |
| RoHS Informati | |
| 1-5111008-2 Statement of Compliance | |
| RoHS 2 Stateme | |
| 3D Model | |
| 1-5111008-2.pdf | |
| Standard Package | 390 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular Connectors - Headers, Male Pins |
| 系列 Packaging | Tray |
| Contact Type | Male Pi |
| Connector Type | Header, Shrouded |
| 位置数量 Number of Positions | 64 |
| Number of Positions Loaded | All |
| 节距 Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Mating Length | 0.240" (6.10mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Terminati | Solde |
| Contact Finish | Gold or Gold-Palladium |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| Col | Red |
| 1-5111008-2 | 5111008-1 | 5111008-9 | 5111008-8 | 1-5111008-1 | 5111008-7 | 5111008-5 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | conn header 64pos vert gold | conn header 10pos vert .100 gold | conn header 40pos vert .100 gold | conn header 34pos vert .100 gold | conn header 60pos vert gold | conn header 30pos vert .100 gold | conn header 24pos vert .100 gold |
| Standard Package | 390 | 1,170 | 40 | 50 | 360 | 1,200 | 720 |
| Category | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular Connectors - Headers, Male Pins | Rectangular Connectors - Headers, Male Pins | Rectangular Connectors - Headers, Male Pins | Rectangular Connectors - Headers, Male Pins | Rectangular Connectors - Headers, Male Pins | Rectangular Connectors - Headers, Male Pins | Rectangular Connectors - Headers, Male Pins |
| 系列 Packaging |
Tray | Bulk | Bulk | Bulk | Tray | Bulk | Bulk |
| Contact Type | Male Pi | Male Pi | Male Pi | Male Pi | Male Pi | Male Pi | Male Pi |
| Connector Type | Header, Shrouded | Header, Shrouded | Header, Shrouded | Header, Shrouded | Header, Shrouded | Header, Shrouded | Header, Shrouded |
| 位置数量 Number of Positions |
64 | 10 | 40 | 34 | 60 | 30 | 24 |
| Number of Positions Loaded | All | All | All | All | All | All | All |
| 节距 Pitch |
0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) |
| 排数 Number of Rows |
2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Mating Length | 0.240" (6.10mm) | 0.240" (6.10mm) | 0.240" (6.10mm) | 0.240" (6.10mm) | 0.240" (6.10mm) | 0.240" (6.10mm) | 0.240" (6.10mm) |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Terminati | Solde | Solde | Solde | Solde | Solde | Solde | Solde |
| Contact Finish | Gold or Gold-Palladium | Gold or Gold-Palladium | Gold or Gold-Palladium | Gold or Gold-Palladium | Gold or Gold-Palladium | Gold or Gold-Palladium | Gold or Gold-Palladium |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) | 30µin (0.76µm) | 30µin (0.76µm) | 30µin (0.76µm) | 30µin (0.76µm) | 30µin (0.76µm) | 30µin (0.76µm) |
| Col | Red | Red | Red | Red | Red | Red | Red |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved