conn header 6pos 1.00" DL gold
| 参数名称 | 属性值 |
| Datasheets | |
| MTLW, TLW Series Spec Shee | |
| MTLW-1yy-yy-y-y-yyy-yy-yy Drawing 1 | |
| MTLW-1yy-yy-y-y-yyy-yy-yy Drawing 2 | |
| Standard Package | 1 |
| Category | Connectors, Interconnects |
| Family | Rectangular Connectors - Headers, Male Pins |
| 系列 Packaging | Tube |
| Contact Type | Male Pi |
| Connector Type | Header, Unshrouded |
| 位置数量 Number of Positions | 6 |
| Number of Positions Loaded | All |
| 节距 Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| 排数 Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Mating Length | 0.170" (4.32mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Terminati | Solde |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 10µin (0.25µm) |
| Col | Black |
| Mating Products | HLE-103-02-G-DV-BE-ND - CONN RCPT 6POS .100" SMD GLDESW-103-12-T-D-ND - CONN SOCKET .100" 6POS PCB DUALHLE-103-02-G-DV-PE-BE-ND - CONN RCPT 6POS .100" BOTTOM ENTRSSW-103-22-F-D-VS-ND - CONN RECPT 6POS .100" SMT GOLDSAM1223-03-ND - CONN RCPT .100" 6POS DUAL GOLDSAM1218-03-ND - CONN RCPT .100" 6POS DL R/A GOLDSAM1215-03-ND - CONN RCPT .100" 6POS DL R/A GOLDSAM1214-03-ND - CONN RCPT .100" 6POS DUAL GOLDSAM1212-03-ND - CONN RCPT .100" 6POS DUAL TINSAM1210-03-ND - CONN RCPT .100" 6POS DUAL GOLDSAM1208-03-ND - CONN RCPT .100" 6POS DUAL GOLDSAM1205-03-ND - CONN RCPT .100" 6POS DL R/A TINSAM1204-03-ND - CONN RCPT .100" 6POS DUAL TINSAM1201-03-ND - CONN RCPT .100" 6POS DL R/A GOLDSAM1197-03-ND - CONN RCPT .100" 6POS DL R/A GOLDSAM1196-03-ND - CONN RCPT .100" 6POS DUAL GOLDSAM1224-03-ND - CONN RCPT .100" 6POS DL R/A TINSAM1193-03-ND - CONN RCPT .100" 6POS DUAL TINSAM1189-03-ND - CONN RCPT .100" 6POS DUAL GOLDSAM1185-03-ND - CONN RCPT .100" 6POS DUAL GOLDSAM1183-03-ND - CONN RCPT .100" 6POS DUAL TINSAM1181-03-ND - CONN RCPT .100" 6POS DUAL GOLDSAM1179-03-ND - CONN RCPT .100" 6POS DUAL GOLDSAM1008-03-ND - CONN RCPT 6POS .100" DUAL VERTSAM1007-03-ND - CONN RCPT 6POS .100" DUAL VERTSAM1006-03-ND - CONN RCPT 6POS .100" DUAL HORZ |

电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved